23 yıl sonra ilk konserini verecek müzisyene 'barışı savundun' saldırısı

Müzisyen Umut Altınçağ, 'Barışı savunmak sana mı kaldı' diyen beş kişilik bir grubun saldırısına uğradı.12-02-2018 18:40

Protest müziğinin tanınan isimlerinden Umut Altınçağ İstanbul’da saldırı girişimiyle karşı karşıya kaldı. 16 Şubat’ta vereceği konserin hazırlıklarını sürdüren Altınçağ, önceki gün Özgürüz’ün yayınına katıldıktan sonra bindiği ticari taksinin önü kesilmek istendi. Eminönü'nden Karaköy istikametine doğru giderken, beş kişilik bir grup tarafından durdurulmak istenen aracın camlarına vuran saldırgan grup, müzisyene ırkçı hakaretlerde bulunup küfür etti. "Barışı savunmak sana mı kaldı" ifadelerini kullanan saldırganlar "Sana göstereceğiz gününü" tehditleri savurdular.

'BARIŞI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİM' 

Evrensel'in aktardığına göre, Altınçağ olayın yaşandığı sırada resmi polis aracının geçmesine karşın herhangi bir müdahalede bulunmadığını belirti. Barışı ve sevgiyi her zaman savunmaya devam edeceğini anlatan Altınçağ, “Korkacak bir şeyimiz yok. Bu ülkede, barışın, sevginin, aşkın dilinin egemen olması için, geldik. Bunun için gerekli özveride de bulunmaya hazırız” dedi. Altınçağ, barışı, sevgi ve aşkı dile getiren ezgileri 16 Şubat’ta 23 yıl aradan sonra sevenleriyle birlikte Şişli Kent Kültür Merkezi’nde güçlü bir şekilde seslendireceklerini de ifade etti.