2020 Olimpiyat Oyunları'nın düzenlendiği Tokyo'da vaka sayıları rekor kırdı

Valiliğin açıkladığı verilere göre, son 24 saatte Tokyo'da 3 bin 177 Covid-19 vakası tespit edildi. Bu rakam, salgının başından bu yana Tokyo’da tespit edilen en yüksek vaka olarak kayıtlara geçti.28-07-2021 15:57

2020 Olimpiyatlarının 5 gün önceki açılışı sonrasında Tokyo'da, Covid-19 salgınının başından beri en yüksek sayıda vaka saptandı. Tokyo Valisi Yuriko, genç nüfusa aşı çağrısında bulundu.

Tokyo Oyunlarının 23 Temmuz'daki açılışı sonrası, Japonya'nın başkenti Tokyo’da, salgının başından bu yana günlük yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayısı ilk kez 3 binin üzerine çıktı.

Valiliğin açıkladığı verilere göre, son 24 saatte Tokyo'da 3 bin 177 Covid-19 vakası tespit edildi. Bu rakam, salgının başından bu yana Tokyo’da tespit edilen en yüksek vaka olarak kayıtlara geçti.

GENÇ NÜFUSA AŞI ÇAĞRISI

Tokyo Valisi Koike Yuriko, düzenlediği basın toplantısında, artış trendini koruyan vakalara karşı başkentteki genç nüfusa aşılanmaları çağrısı yaptı.

Koike, "Salgının yayılmasında gençlerin faaliyetleri anahtar rol konumunda. İş birliğinize ihtiyacımız var. Gençlerimiz aşılarını olsunlar ve lütfen gereksiz dışarı çıkmaktan kaçınsınlar." dedi.