19 yaşındaki Merve Kotan ayrılmak istediği erkek tarafından katledildi

19 yaşındaki genç kadın ayrılmak istediği erkek tarafından katledildi.27-08-2019 11:45

Aydın'da yaşayan 19 yaşındaki Merve Kotan 15 Ağustos’ta, ayrılmak istediği Muhammet Gürsoy (27) tarafından Emine Bulut cinayetinden 3 gün önce öldürüldü.

Cumhuriyet'ten Tuğba Özer'in haberine göre Muhammet Gürsoy tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şimdi Merve'nin ailesi seslerini duyurarak, yargılama sürecinde kamuoyunun desteğini almayı bekliyor.

Merve'nin ablası Esra Kotan "naif bir insandı" dediği kız kardeşini, "Her şeyin konuşularak çözüleceğini düşünen birisiydi. Hayvanları çok seviyordu, zaten kedisi vardı. Hayvanlarla, doğayla ilgili bir konuda ya da herhangi bir insanın haksızlığa uğradığını gördüğünde yardım etmek isteyen bir kadındı. Biraz içine kapanık bir kadındı aynı zamanda" sözleriyle tanımlıyor.

"Kardeşim, henüz 19 yaşında hayatının baharında, ailemizin en küçük kız çocuğuydu" diyen abla Kotan cinayeti şöyle anlattı:

"Merve, Emine Bulut’tan yalnızca 3 gün önce ‘sevgili’ dediği bir cani tarafından katledildi. Muhammet Gürsoy tarafından kardeşime ne ailesinde ne de çevresinde daha önce hiç yaşamadığı psikolojik ve fiziksel şiddet uygulandı. Aile üyelerimiz üzerinden kardeşimi birçok kez tehdit ederek korkuttu. Kardeşim ayrılmak istediği zaman ise katil, kendi doğum gününü öne sürerek Merve’yi kendisiyle barıştırmak için kendi arkadaşı olan Ekim T.’yi çağırdı. Görüşmelerinin ilerleyen saatlerinde ise daha önce planladığı cinayet için temin ettiği pompalı tüfeği arabadan alarak kardeşim Merve'yi ve Ekim’i vurarak öldürdü. Kaydeden olmadı belki ama ‘yapma lütfen, yapma’ kardeşimin son sözleriydi."