1.3 milyon TL'ye lüks araç alan sendika başkanı: Kampanya varmış

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Başkanı Yunus Değirmenci, 1.3 milyon TL'ye lüks araç satın alırken, ''AUDİ arıza yapıyordu, yolda kalıyordu'' dedi.14-10-2019 08:43

Emek mücadelesi vermekle yükümlü sendikalardaki skandallara bir yenisi eklendi. Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Başkanı Yunus Değirmenci, 1.8 milyon lira değerinde lüks makam aracı aldı. ''Aracı kampanyayla 1.3 milyona, 3 hafta önce aldım'' diyen Değirmenci, ''AUDI, arıza yapıyordu, yolda kalıyordu. BMW'yi sorduk. ‘Fiyatı ne' dedik, ‘1 milyon 800 bin lira' dediler. Kampanya varmış, 1 milyon 300 bin liraya veririz dediler. ‘Ömrü kaç yıl' diye sorduk, ‘10 yıl' dediler. Baktık, sendikamızın menfaatleri için bu daha uygun, bunu almaya karar verdik.'' şeklinde konuştu. 

ÖZEL PLAKA YAPTIRDI

Değeri yaklaşık 1.8 milyon lira olan BMW 7.40 LD Drive model araç alan Değirmenci, lüks BMW'sine özel plaka da yaptırdı ve memleketi olan Kayseri'nin plakası olan “38”i plakanın sonuna ekletti. Değirmenci'nin hali hazırda Audi A6 makam aracı da bulunuyordu. 

'SENDİKAMIZIN MENFAATLERİ İÇİN DAHA UYGUN'

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre Değirmenci, BMW aldığını doğruladı. “AUDI, arıza yapıyordu, yolda kalıyordu” diyen Değirmenci, şunları söyledi:

''Oturduk, yönetim kuruluyla konuştuk. Önce, yeni bir Audi'yi sorduk. ‘Kaç lira' dedik. ‘800 bin' dediler. ‘Kaç yıl gider' dedik, ‘4 yıl' dediler. Sonra BMW'yi sorduk. ‘Fiyatı ne' dedik, ‘1 milyon 800 bin lira' dediler. Kampanya varmış, 1 milyon 300 bin liraya veririz dediler. ‘Ömrü kaç yıl' diye sorduk, ‘10 yıl' dediler. Baktık, sendikamızın menfaatleri için bu daha uygun, bunu almaya karar verdik. Benden sonra gelecek olan arkadaşa da hem yeni bir araba hem de yeni bir bina bırakmış olacağım.”

'MAAŞIM 30 BİN İLE 50 BİN ARASINDA'

Yunus Değirmenci'nin maaşının da 50 bin liraya yükseltildiği iddia edildi. Ancak Değirmenci, “O kadar değil. 30 ile 50 bin lira arası” dedi. Kendisinin ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarının maaşlarının her yıl ocak ayında belirlendiğini belirten Değirmenci, “Oturduk, konuştuk. Bir düzenleme yaptık. Benim yönetim kuruluyla maaşım aynıydı. Arkadaşlar ‘Başkanım, siz bizden daha çok çalışıyorsunuz' deyince benim maaşım biraz daha arttırıldı. Ben Kayseriliyim, tasarrufu iyi bilirim. Sendikamdan herhangi bir temsil gideri ya da benzeri bir harcamada bulunmam” dedi.