12 yaşında bir çocuğu istismara maruz bırakan Uşşaki tarikatı liderinin ifadesi ortaya çıktı: Dede şefkatiyle öpmüş!

Sakarya'da 12 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismardan tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah’ın ifadesi ortaya çıktı. Nurullah ifadesinde "Bu öpüş örf ve adet içerisinde dede şefkati ile yapılmıştır" diyerek pişkince kendini savundu.17-09-2020 09:44

Sakarya Akyazı’da 12 yaşındaki çocuğu cinsel istismara maruz bırakan Uşşaki tarikatı şeyhi Fatih Nurullah’ın tutuklanmasının ardından ifadesi ortaya çıktı. Çocuğu 'dede şefkatiyle öptüğünü iddia eden Nurullah, ayrıca ailenin 70 bin lira için kendisine kumpas kurduğunu öne sürdü. 

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, Fatih Nurullah'ın ifadesinde yer alan bazı bölümleri bugünkü yazısıyla köşesine taşıdı. Nurullah ifadesinde “F.A., eşi E. ve kızları Y. yanıma gelirler, el öperlerdi. Çocuğun yaşı küçük olduğu için yanağından öpmüşümdür. Bu öpüş örf ve adet içerisinde dede şefkati ile yapılmıştır. Hiçbir zaman taciz ve sarkıntılık yaşanmamıştır" diyerek kendini savunmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Fatih Nurullah ifadesinde şunları söyledi:

“Bulunduğum üst kata yemek- içecek getirdiği olmuştur ama yanında annesi veya kardeşleri bulunurdu. Nadiren yanıma tek başına geldiği olmuştur. Y. ve kardeşleri örf ve gelenek gereği elimi öpmüşlerdir. Benim de sevgi çerçevesinde onları yanağından öpmüşlüğüm vardır. 

Baba F.A.'nın ‘Dudağından öptün öyle mi?' dediği, benim ‘He öyle' dediğim olay, aslında Y.'nin elini öperken bana sarılmasından ibarettir. Bunun ötesinde bir şey olmamıştır. Bu konuşmalarda yönlendirme vardır. Beni zora sokarak lafı buraya getirmiştir. Cümleler ilk duyulduğunda yanlış anlaşılsa da F.A. ile aramızda eskiye dayalı manevi geçmişimizden dolayı onu yatıştırmak üzere kurulmuş cümlelerdir. Kızlarını kullanarak, aralarında kararlaştırdığı 70 bin TL'yi benden almak amaçlı kumpas kurmuşlardır. Bu parayı ödemediğim için bu hadiseler olmuştur. Daha önce benden hiç para istememişlerdir. O yaştaki çocuğun bu iddiada bulunması kurulan komplonun ürünüdür.”