115 sığınmacı açlıktan, susuzluktan ve havasızlıktan bitkin halde bulundu

İçinde sınmacıların olduğu anlaşılan TIR’dan kaçanlar polis tarafından yakalandı. Sıcaktan, susuzluktan ve açlıktan bitkin halde olan sığınmacılar, TIR'ın dorsesinin brandasını keserek hava almaya çalıştı. 18-08-2020 20:37

Samsun’da bir TIR içinde İstanbul’a ve oradan da Avrupa’ya gitmek için yola çıkan 115 sığınmacı açlıktan, havasızlıktan ve susuzluktan bitkin şekilde bulundu.

İHA’da yer alan habere göre, Samsun'un Tekkeköy ilçesi Samsun-Ordu karayolu Gelemen Polis Uygulama Noktası'nda görevli polisler şüphe üzerine bir TIR'ı durdurarak arama yapmak istedi. TIR’dan atlayarak kaçanların olması üzerine, farklı birimlerden destek ekipler bölgeye sevk edildi. 

İçinde sınmacıların olduğu anlaşılan TIR’dan kaçanlar polis tarafından yakalandı. Sıcaktan, susuzluktan ve açlıktan bitkin halde olan sığınmacılar, TIR'ın dorsesinin brandasını keserek hava almaya çalıştı. 

‘TERÖRDEN KAÇIYORDUK’

TIR'da bulunanların içinde bulunan Afganistanlı bir sığınmacı, "Afganistan'da Taliban var, IŞİD var, Amerika var. Terörden kaçıyorum. İstanbul'a gidip oradan da Avrupa'ya gidecektik" dedi.