11 yaşındaki çocuk hamile çıktı, istismarcı serbest bırakıldı

Afyon'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye götürülen 11 yaşındaki K.U'nun hamile olduğu ortaya çıktı. K.U'ya cinsel istismarda bulunan 14 yaşındaki O.K ise savcılıkta serbest bırakıldı.24-11-2017 21:44

Afyon'da, 'bilişsel gelişim geriliği' nedeniyle özel eğitim alan ortaokul öğrencisi K.U., 7 Kasım'da şiddetli karın ağrısı nedeniyle ailesi tarafından devlet hastanesine götürüldü. Yapılan muayenede K.U.'nun 2.5 aylık hamile olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine durum polise bildirildi. Pedagog eşliğinde ifadesine başvurulan K.U., aynı okulda öğrenci O.K.'nin kendisini, boş bir binaya götürdüğünü, orada  istismarda bulunduğunu söyledi. İnceleme başlatan polis, O.K.'yi gözaltına aldı. O.K., savcılıktaki ifade işleminin ardından serbest bırakıldı.

'HAMİLELİK TESTİNİ BEN YAPTIRDIM'

Kızını karın ağrısı nedeniyle daha önce birkaç sağlık kuruluşuna götürdüğünü belirten baba İbrahim U. hamilelik testi yapılmasını talep ettim. K.U.'yu kasık ağrısı nedeniyle hastaneye götürdüğüne değinen İbrahim U., "Doktor, 'gaz ve iltihap var' diye bizi eve gönderdi. Bir gün sonra eşimi kızımla yeniden hastaneye gönderdim. Yapılan tahlillerde hamile olduğu ortaya çıktı" dedi.

Bunun üzerine polise şikâyette bulunduklarını ve O.K.'nin gözaltına alındığını anlatan İbrahim U., "O.K., suçlamaları kabul etmedi. Ailesi de 'Böyle bir şey yok, benim çocuğumun yaşı daha küçük, ergenlik çağında değil' diyor ve suçlamaları yalanlıyor. Bunun üzerine O.K. savcılıktan serbest bırakıldı" dedi.

OKUL YÖNETİMİ TACİZ TUTANAĞINI ÇÖPE ATMIŞ

DHA'nın haberine göre, kızının O.K. ile ilgili daha önceden herhangi bir şikâyette bulunmadığını belirten İbrahim U.,"O.K. ile konuştum ve 'Benim çocuklarımdan uzak dur' dedim. Kızımı, 'Kuş vereceğim sana' diyerek metruk bir binaya götürmüş. Orda çocuğa istismarda bulunmuş. Okulda kızımı daha önceden de erkekler tuvaletine götürüp tacizde bulunmuş. Okul yönetimi tutanak tutuyor. Adli işlem yaptıracağız diye tutanağı istedik ama okul yönetimi yırtıp atmış." ifadelerini kullandı.

BEBEK KÜRTAJLA ALINDI

Olayla ilgili Cumhuriyet savcısı görevlendirilirken, K.U.'nun hamileliği mahkeme kararıyla kürtaj yapılarak sonlandırıldı. Gazetecilere açıklama yapan K.U.'nun annesi G.U., kızını, karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma şikâyeti nedeniyle hastaneye götürdüğünü söyledi. Muayenede kızının hamile olduğunu öğrendiğini anlatan G.U., "Kızım durumu çok kötü, zaten engelli. Yüzde 50 engeli vardı, yüzde 25'e düştü. Şu anda tedavi görüyor ve özel eğitim alıyor" dedi.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, K.U. ile 8, 9 ve 12 yaşındaki 3 kız kardeşi, ailesinden alınarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki çocuk yurduna yerleştirildi.