Yunan Barolarından Suriye Baroları ile ortak çalışma: Suriye'yi savunacağız

Suriye Barolar Birliği ve Yunan İlerici Barolar Birliği Suriye halkını hedef alan terör savaşındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için ortak bir heyet oluşturdu. Yunan Barolar Birliği Başkanı Yannis Rackheotis, Suriye halkını savunacaklarını, ülkeye döndükten sonra Yunan kamuoyuna gerçekleri anlatacaklarını belirtti.05-01-2017 06:29
İleri Haber

Suriye Barolar Birliği ve Yunan İlerici Barolar Birliği Suriye halkını hedef alan terör savaşının gerçeklerini araştıracak ortak bir heyet oluşturdu.

Dün başkent Şam’da yapılan anlaşma kapsamında, ilk etapta iki taraf arasında teşkil edilen söz konusu topluluk gelecekte daha başka tarafları da kapsayabilecek.

Anlaşma, Barolar Birliği Başkanı Nizar Skeyf’in Suriye’ye ziyarette bulunan Yunan İlerici Barolar Birliği yürütme ofis başkanı ve uluslararası komite üyesi Yannis Rackheotis başkanlığındaki Yunan İlerici Barolar Birliği heyeti ile toplantısı sırasında imzalandı.

SURİYE BARO BİRLİĞİ BAŞKANI: YUNAN AVUKATLAR DAYANIŞMAYA GELDİ

Resmi Suriye Arap Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Barolar Birliği Başkanı Skeyf, oluşturulan heyetin temel görevleri arasında Suriye ve halkına yönelik yürütülen evrensel terör savaşında ülkenin hakları ve kanuni durumların araştırılması olduğunu belirtti. Yunanlı konuk heyetle Suriye ve tüm bölgeyi ilgilendiren bir dizi meselenin masaya yatırıldığını ifade eden Skeyf, Yunan ve dünya ilerici avukatları temsilen Suriye’yi ziyaret eden heyetin Suriye halkı ve yönetimi ile dayanışmaya geldiklerini kaydetti.

YUNAN HEYET BAŞKANI: SURİYE’Yİ SAVUNACAK, GERÇEKLERİ ANLATACAĞIZ

Heyet Başkanı Rackheotis ise heyetin ana hedeflerinden birinin, belli başlı güç ve rejimlerin destekledikleri teröre karşı Suriye’yi savunma yolları ve olanaklarını tartışıp icra etmek olduğunu ifade etti. Rackheotis Yunanistan’a dönüşlerinde gördükleri gerçekleri ve savaşın gerçek yüzünü Yunan kamuoyuna aktaracaklarını söyledi.

Öte yandan Devlet Meclisi Başkanı Hişam Şear’da konuk Yunan heyet ile bir araya gelerek meclisin görev ve inisiyatifleri hakkında bilgi aktardı.