‘Yeni Türkiye’nin milletvekili: Diş macunundaki florür batının oyunu

AKP Sakarya Milletvekili Al İhsan Yavuz Diş macununun içinde yer alan florür maddesinin insan beynini etkilediğini ve “koyun gibi yaptığını” iddia etti. Yavuz bunun batılıların insanı sömürmesine örnek olduğunu söyledi.23-09-2017 14:52

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre söz konusu bilginin kaynağı için “internette gördüm” ifadelerini kullanan Yavuz müslümanların bu oyuna gelmediğini ve hala misvak kullandığını iddia etti.

Fındık gündemine dair de fikirlerini belirten Yavuz; “15 Temmuz gerçekleşseydi fındığın hesabını bile yapamayacaktık. Bahçelerimiz, evlerimiz, tarlalarımız, villalarımız hiçbir işe yaramayacaktı. Suriyeliler'i içeriye almasaydık belki de Allah 15 Temmuz'da o yardımı bize göndermeyecekti” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın tek olduğunu ve yerini tutacak kimse olmadığını ifade eden Yavuz Erdoğan eleştirilemez birisi olduğunu “Yerini tutacak kimse de yok. Onun için ne olur, şurası yanlış, şurası eksik diyerek mesafe koymayın. Dua edelim ve çalışalım” ifadeleriyle dile getirdi.