Yaşamı savunanlar Hayır demek için yürüyecek

Yaşamı savunanlar 2 Nisan Pazar günü, doğal, ekolojik alanları talan eden projelere #Hayır demek için  saat 14:00’de Karaköy’de yürüyecek.29-03-2017 13:35
İleri Haber

Kendilerini ‘Yaşamı Savunanlar’ olarak tanımlayan bir grup çevre gönüllüsü denizi ve kültürel varlıkları yok eden Haliç Port, Galataport, Kabataş Martı gibi projelere karşı 2 Nisan Pazar günü Karaköy'de Kadıköy Vapur İskelesi yanındaki alanda buluşup, Hayır için birlikte yürüyecek.

Çevre gönüllüleri tarafından yapılan çağrıda, “Başkanlık rejimiyle demokratik hak ve özgürlüklerimizi, hukuk mücadelemizi elimizden alacak bir güce, biz kent ve ekoloji örgütlerinde buluşan yaşam savunucuları #Hayır diyoruz” denildi.

‘Yaşamı Savunanlar’ tarafından hazırlanan çağrı metni şöyle:

“Biz yaşamı savunanlar; ortak geleceğimizi, doğayı ve kentleri ölçüsüzce tehdit eden başkanlık rejimine karşı, 26 Şubat'ta Maçka Parkı’nda buluşmuş, “Yaşam İçin Hayır” demiştik.

Şimdi bu sesi yükseltiyor, 2 Nisan Pazar günü, saat 14:00’de Karaköy’de buluşuyoruz. Haliç Port, Galataport, Kabataş Martı gibi projelerle denizi ve kültürel varlıkları yok eden, Cerattepe, Akkuyu, Hevsel Bahçeleri, Alakır, Kuzey Ormanları gibi doğal, ekolojik alanları talan eden projelere #Hayır demek için Karaköy'de bir araya geliyoruz.

Tarih nostaljiye dönüşmesin, hafıza katledilmesin, doğa yaşamı üretmeye devam etsin istiyoruz. Başkanlık rejimiyle demokratik hak ve özgürlüklerimizi, hukuk mücadelemizi elimizden alacak bir güce, biz kent ve ekoloji örgütlerinde buluşan yaşam savunucuları #Hayır diyoruz.

Bu sınırsız güç istemine doğa adına, yaşam alanlarımız adına #Hayır demek, referandumda sesimizi büyütmek için 2 Nisan Pazar günü, saat 14:00’de Karaköy'de Kadıköy Vapur İskelesi yanındaki alanda buluşuyor, #Hayır için birlikte yürüyoruz.”