Vapurda özel güvenlik şiddeti: Mendil satan çocuğu döverek hastanelik ettiler

Üsküdar-Eminönü şehir hatları vapurunda mendil satan 12 yaşındaki çocuk güvenlik görevlisi tarafından darp edildi.21-08-2017 07:00

12 yaşındaki Besil B., Üsküdar-Eminönü şehir hatları vapurunda mendil sattığı için güvenlik görevlisi tarafından darp edilerek hastanelik edildi. Daha önce de adalar vapurunda simit satan bir çocuk güvenlik görevlileri tarafından darp edilerek kameraya çekilmişti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Üsküdar -Eminönü seferini yapan şehir hatları vapurunda dün öğle saatlerinde mendil sattan çocuğa güvenlik görevlisi, yolcuları rahatsız ettiği gerekçesiyle vurdu. Güvenlik görevlisi tarafından başına aldığı darbelerle burnu kanayan küçük çocuk korkudan ağlamaya başladı. Bu sırada bazı yolcular güvenlik görevlisinin küçük çocuğa vurmasına tepki gösterdi. Olay sırasında vapurda bulunan bir yolcunun cep telefonu ile çektiği görüntülerde yaşanan tartışmalar yer alıyor. Güvenlik görevlisine tepki gösteren yolcular, “Rahatsız eden olursa gelir sana söylerler. Senin çoluğun çocuğun yok mu? Bir kişi senin çocuğuna vursa ne olacak” diye tepki gösteriyor. Yolcuların tepkilerine karşılık ise güvenlik görevlisinin yanıt vermediği görülüyor. Küçük çocuk daha sonra iskeleye çağırılan ambulansla hastaneye götürülüyor.

Suriyeli çocuğun dövülmesine tanık olan bir yolcu ise “Çocuk korkudan yürüyemez ve konuşamaz haldeydi” dedi. Yolcu, “Polisler geldikten sonra çocuğu ambulansla hastaneye götürdüler. Oradan da Çinili Polis Karakolu Çocuk Şube’ye götüreceklerini belirttiler. Ondan sonrasından bir bilgim yok” dedi.