Trump: Rusya ile iyi ilişkiler geliştirilmesine karşı olmak ahmaklık

Putin’in, ABD seçimlerini kendisinin kazanması için yardımcı olduğuna ilişkin istihbarat raporlarının ortaya çıkmasından sonra sosyal medyadan açıklamalar yapan ABD’nin yeni başkanı Donald Trump, Rusya ile iyi ilişkiler geliştirilmesine karşı olanları “ahmaklar” diye nitelendirdi.08-01-2017 12:24

Putin’in, ABD seçimlerini kendisinin kazanması için yardımcı olduğuna ilişkin istihbarat raporlarının ortaya çıkmasından sonra sosyal medyadan açıklamalar yapan ABD’nin yeni başkanı Donald Trump, Rusya ile iyi ilişkiler geliştirilmesine karşı olanları “ahmaklar” diye nitelendirdi.

Donald Trump sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada, dünyanın kimi sorunlarını çözmek için Rusya ile ortak çalışmalar yürütüleceğini belirtti. Trump ayrıca Rusya ile iyi ilişkiler geliştirilmesine karşı olanları da “ahmaklar” ve “aptal insanlar” diye eleştirdi.

Trump ayrıca Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD seçimlerine müdahale edip, kendisinin kazanmasına yardımcı olduğunu belirten istihbarat raporlarının ortaya çıkmasına ilişkin, büyük çapta ihmalkarlık yapıldığını  söyleyerek, sunucularının hacklenmesinden ötürü Demokratların suçlanması gerektiğini kaydetti.

Trump ayrıca Rusya ile iyi ilişkiler geliştirmenin kötü bir şey olmadığını kaydederek, kendisi Başkan olduğunda Rusya'nın ABD'ye daha fazla saygı duyacağını da sözlerine ekledi.