Trabzon'da orman yangını

Trabzon’un Sürmene İlçesi, Çamburnu mevkiinde gece yarısı çıkan orman yangını, sabaha karşı kontrol altına alındı. Rüzgârın etkisiyle yayılan yangın mesire alanından başlayarak, kilometrelerce alanı etkisi altına aldı.08-01-2017 10:08

Trabzon’un Sürmene İlçesi, Çamburnu mevkiinde gece yarısı çıkan orman yangını, sabaha karşı kontrol altına alındı. Rüzgârın etkisiyle yayılan yangın mesire alanından başlayarak, kilometrelerce alanı etkisi altına aldı.

Gazeteport’un haberine göre; Henüz neden çıktığı belirlenemeyen orman yangınına sarp arazi ve rüzgâr nedeniyle uzun süre müdahale edilemedi. Yangının çıktığı bölgeye Orman İşletme Şefliği’ne ait yangın söndürme ekipleri ile Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri gönderiliken, yangının çıkış noktasına yakın yerde bulunan Çamburnu Katı Atık Tesisleri’ne giden yol da tedbir amaçlı ulaşıma kapatıldı.

Orman yangını rüzgârın da etkisiyle hızla yayıldı. İçinde binlerce çam ağacının olduğu ormanlık alandaki yangının sosyal tesislere de sıçradığı öğrenildi. Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün: “Yangın çok geniş alana yayıldığı için müdahale şansımız yok. Tek umudumuz sabaha karşı yağacak olan yağmur” dedi. Yangın rüzgârın da etkisini kaybetmesiyle, sabaha karşı kontrol altına alındı.