Torununa cinsel istismarda bulunan şahsa 14 yıl hapis

Antalya’da torunu 14 yaşındaki S.Ö.'ye cinsel istismarda bulunmaktan yargılanan Cemal K.'ye 14 yıl 22 gün hapis cezası verildi.19-06-2017 12:31

Antalya'nın Konyaaltı İlçesinde geçen yıl yaz tatilinde yanına gelen torunu 14 yaşındaki S.Ö.'ye cinsel istismarda bulunmaktan yargılanan Cemal K.'ye 14 yıl 22 gün hapis cezası verildi.

DHA'nın aktardığına göre; cinsel istismar olayı, geçen 7 Kasım günü ortaokul öğrencisi S.Ö.'nün maruz bırakıldığı istismarı öğretmenlerine anlatması üzerine ortaya çıktı. S.Ö., geçen yaz dinlenmesi için gönderildiği Antalya'daki dedesi Cemal K.'nin evinde cinsel istismara uğradığını anlattı. Kız çocuğu, dedesinin ikinci eşi 37 yaşındaki Ç.K.'nın da kendisine cep telefonundan müstehcen görüntüler izlettiğini söyledi. Şikayet üzerine gözaltına alınan Cemal K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Çocuğa dedesinin cep telefonundaki görüntüleri izlettiği öne sürülen Ç.K. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Cemal K. ile eşi hakkında Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Cemal K., kendisine iftira atıldığını iddia ederek, "Torunuma karşı herhangi bir sapıklık yapmadım. Torunum, bana okulunun servis şoförüyle Kepez'e gittiğini anlatmıştı. Ben kendisine kızmıştım. Hatta servis şoförüyle mesajlaştığını görünce annesine şikayet edeceğimi söyledim. Buna kızarak bana iftira atmış olabilir. Ben torunumu çok seviyorum. Böyle bir pislik yapmadım. Turizmde 28 yıl şeflik yaptım. Yapsam orada yapardım. Benim 9 torunum var. Bunların 8'i kız. Beraatimi istiyorum" şeklinde kendini savunmaya çalıştı.

Cemal K., cep telefonundaki müstehcen görüntülerden ise haberinin olmadığını öne sürdü. Bu telefonu ikinci elden satın aldığını söyleyen Cemal K., içindeki görüntülerin de daha önceden kalmış olabileceğini savundu. Kız çocuğuna cep telefonundaki görüntüleri izlettiği söylenen Ç.K. ise suçlamaları kabul etmedi.

"DEDESİ KIZIMA 'EŞİMİ BOŞAYIP SENİ ALACAĞIM' DEDİ"

Cinsel istismara maruz bırakılan kız çocuğunun annesi N.Ö. ise babasından ve babasının eşinden şikayetçi oldu. N.Ö., "Geçen yaz tatilinde dinlenmesi için kızımı babamın evine göndermiştim. Yaz tatili bitiminde kızım eve döndüğünde bana ve babasına karşı tavırları değişmişti. Bize sataşıp bağırıyordu. Bir akşam bana tacizin ne olduğunu sordu. Ben de 'Daha sonra konuşuruz' dedim. Okulda öğretmenlerine dedesinin kendisini taciz ettiğini söylemiş. Bunun üzerine beni okuldan arayıp bilgi verdiler. Duyunca ağladım. Dedesı kızıma 'Eşimi boşayıp seni alacağım' demiş" diye konuştu.

Cemal K.'ya torununu birden çok kez cinsel istismardan 14 yıl 22 gün hapis cezası veren mahkeme heyeti, Ç.K.'nın ise beraatine hükmetti.