Tecavüz ettiği kadın işten ayrılınca tüfekle yaraladı

Zonguldak’ta, 37 yaşındaki B.B. adlı kadına cinsel saldırıda bulunan ve av tüfeği ile ateş ederek yaralayan 27 yaşındaki Cüneyt T. için 32 yıl hapis istendi. Ancak Ç. cinsel saldırı suçundan beraat etti.02-01-2017 15:32

Kurye dağıtım şirketi sahibi evli ve 2 çocuk babası Cüneyt T., eşinden boşandıktan sonra yanında satış ve pazarlama elemanı olarak çalışan 4 çocuk annesi B.B.’ye iş yerinde cinsel saldırıda bulundu. Cüneyt T., işten ayrılmak isteyen B.B.’yi silahla tehdit ederek tecavüz etmeye devam etti. Cüneyt T., bir süre sonra işi bırakan B.B.’nin evine giderek ile kadına ateş etti. Ağır yaralanan B.B., hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. 

Tutuklanan Cüneyt T., ’Tasarlayarak veya bir suçu işleyememekten dolayı duyduğu infialle adam öldürmeye teşebbüs’, ’Cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Nitelikli cinsel saldırı’, 'Nitelikli konut dokunulmazlığının ihlali’, 'Mala zarar verme’ ve 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından açılan davada hakim karşısına çıktı.

DHA'nın haberine göre, 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada kendisini savunan sanık, mağdur ile ‘rızası dahilinde’ ilişkiye girdiğini, işi bırakınca da korkutmak amacıyla ateş ettiğini iddia etti.

 CİNSEL SALDIRI SUÇUNDAN BERAAT ETTİ

B.B. ise sigortalı bir işte çalışmak için Cüneyt T.’nin yanında işe başladığını söyleyerek, "İşbaşı yaptıktan sonra benimle birlikte olmak istediğine dair tekliflerde bulundu. Ancak ben hiçbir şekilde kabul etmedim. Ancak tehdit ve şantajlarına yenildim ve istemediğim halde ofiste birlikte oldum. Eşini bizzat iş yerine getirerek makyajlar yaptırıp güzelleştirip belki yeniden ona aşık olmasını sağlayıp kendimi kurtarmak istedim. Ben sanıktan kurtulmak istiyordum" dedi.

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, sanık için cinsel saldırı suçundan delil yetersizliği nedeniyle beraatini, diğer suçlardan ise 32 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Duruşma, sanık avukatının mütalaaya karşı savunma yapması için ertelendi.