Şirince'de tarihi Rum evlerinde yangın!

Şirince köyündeki bitişik 2 tarihi evde belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın diğer evlere sıçramadan söndürüldü. 31-12-2016 17:49

İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan Şirince köyünde 200 yıllık tarihi Rum evinde, belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın bitişikteki, bir diğer tarihi eve sıçradı. 80 yaşındaki Ali Posta ve bitişiğindeki konutta oturan kız kardeşi 74 yaşındaki Şermin Posta’ya ait evlerde çıkan yangını görenler, itfaiye ve jandarma ekiplerine bildirdi.

ÖLEN YA DA YARALANAN OLMADI

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri, söndürme çalışması başlattı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürülürken, evlerde büyük çapta hasar oluştu. Yangında ölen ve yaralanan olmadı.

Ekiplerin müdahalesiyle yangın, 3’üncü bir tarihi eve sıçramadan söndürüldü. İtfaiye ekipleri yangını kesin çıkış nedenin belirlenmesi için çalışma başlattı.

"TATBİKAT YAPILMALI"

Mahalle sakinleri, birbirine bitişik yapılardan oluşan tarihi yerleşimde yangına karşı önlemlerin yetersiz olduğunu öne sürdü. Şirince Tüketim Derneği üyeleri ise herhangi bir olumsuzluğa karşı tatbikat yapılması çağrısı yaptı. Jandarma, yangınla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.