Serhat Akın, İsviçre maçını anlattı: Hakem bana sarılıp yardım istedi, bira mira söyledik

Eski futbolcu Serhat Akın, 2005 yılında İsviçre ile oynanan maçta çıkan olaylara ilişkin, " Oyuncularla kavgayı bırak, artık hakeme saldırdılar. Ben de içeri girdim. Hakem bana sarılıp "Please, help me" (Bana yardım et) falan dedi. Frank De Bleeckere, Belçika'dan tanıyor beni. Hakeme bira mira söyledik" dedi.23-07-2017 15:33

Fenerbahçeli eski futbolcu Serhat Akın, 16 Kasım 2005 tarihinde Dünya Kupası elemelerinde İsviçre ile oynanan maça ilişkin bir anısı paylaştı. 

"FATİH TERİM BİZİ ÖYLE MOTİVE ETTİ Kİ SAVAŞA GİDYORUZ DEDİM"

Maçta milli futbolcuların ve taraftarların İsviçrelilere ve hakeme yönelik saldırılarına değinen Akın, "2005 Kadıköy'de İsviçre ile oynadığımız Dünya Kupası play-off rövanş maçını hiç unutmayacağım. Kavgaya dönüşen maç, aşırı hırstan. Bana hırslı diyorlar da Fatih Terim benden de hırslı. Bizi öyle motive etti ki, 'Savaşa gidiyoruz. Bu benim kariyerimin son maçı' dedim" ifadelerini kullandı. 

"HAKEM YARDIM İSTEDİ, BİRA MİRA ISMARLADIK"

Olay anını anlatan Akın, "Volkan Demirel, Fatih Akyel falan hakemin odasını bastı. Orada onları ben kurtardım. Volkan Demirel ve Fatih Akyel 1 sene ceza yiyecekti. Çünkü hakemin kapısını kırmayı bırak, kapıyı çalmadan içeriye girsen ve hakem kötü niyetliyse sana 1 sene ceza verdirebilir. Onlarsa kapıyı ayakla kapıyı kırdılar. Oyuncularla kavgayı bırak, artık hakeme saldırdılar. Ben de içeri girdim. Hakem bana sarılıp 'Please, help me' (Lütfen yardım et) falan dedi. Frank De Bleeckere, Belçika'dan tanıyor beni. Hakeme bira mira söyledik. Hemen olayları şey yaptım. Hepsini sildiremedik, ama ciddi anlamda rapordan çok şey aldık. Hakem, titriyordu korkudan. Büyük kavgalar olaylar çıktı. Hakem orada linç edilebilirdi" dedi. 

"BİZİM PENALTI, PENALTI DEĞİLDİ"

Hürriyet'e konuşan Akın açıklamasının devamında, "Aslında o gün hakem gerçekten bizim yanımızdaydı. Benim penaltı, penaltı değildi. Atmosferle birlikte bizim yanımızdaydı. Ama artık kontrolü kaybettik. Ben durdurdum, Hamit Altıntop da Barnetta'yı falan kaçırdı. İçerisi çok kötüydü. Biz de dayak yedik. Çünkü seyirciler koridorda yumruk atıyor, bize de vuruyorlardı" dedi.