Ruhsatsız terası yıkılınca ‘Belediye FETÖ’cü’ diye şikayet etti

Şanlıurfa’da Berces Kaya adlı vatandaş lokanta olarak kullandığı binanın terasına ruhsatsız olarak çıktığı katının yıkımının ardından belediyeye FETÖ suçlamasını yönelttiği pankartla tepki gösterdi.17-07-2017 19:24

Şanlıurfa’da Berces Kaya adlı vatandaş lokanta olarak kullandığı binanın terasına ruhsatsız olarak çıktığı katının yıkımının ardından belediyeye FETÖ suçlamasını yönelttiği pankartla tepki gösterdi.

Kent merkezindeki Haşimiye Meydanı’nda bulunan pankart zabıta ve polis tarafından söküldü. Büyükşehir Belediyesi yıkımı Tarihi ve Kültür VarlıklarınıKoruma Müdürlüğü’nün yıkımı yönündeki görüşü üzerine gerçekleştirirken Kaya, işyerine giden polisler tarafından görülen bir davada ‘adam yaralama' suçundan arandığı için gözaltına alındı.

Kaya serbest kalmasının ardından yıkılan terasına "Bu binanın yıkımı bu hale gelmesi FETÖ'cü belediye yöneticilerinin eseridir. Bu şehrin yönetimini ne zaman FETÖ'cülerden kurtaracaksınız? Baskılara, işkencelere, sömürülere halkın tahammülü kalmadı. Sayın cumhurbaşkanımız şehitlerimizin kemikleri sızlıyor' ifadelerine yer veren pankart sallandırdı.

Geçen ocak ayında tebligat yapılmasına rağmen boşaltılmayan binaya giden ekipler, iş yeri sahibi Berces Kaya'nın intihar girişimi üzerine yıkımı gerçekleştirememişti.