‘Reina saldırganı polisten yine kurtuldu’ iddiası

Reina’da 39 kişiyi öldürdükten sonra kayıplara karışan ve hala aranan saldırganın, polisin elinden yine kaçarak kurtulduğu iddia edildi.11-01-2017 08:09

İstanbul Ortaköy’de bulunan eğlence mekanı Reina’da yılbaşı gecesi 39 kişiyi öldürdükten sonra kayıplara karışan ve hala aranan saldırganın, polisin elinden yine kaçarak kurtulduğu öne sürüldü.

Habertürk’ün haberine göre İstanbul’da 2 Ocak Pazartesi’yi 3 Ocak Salı’ya bağlayan gece, Bakırköy Ekrem Kurt Bulvarı’nda rutin uygulama yapan trafik polisleri, içinde 3 kişi bulunan beyaz renkli Toyota Auris marka aracı trafik kontrolü için durdurdu.

Sürücüden ehliyet ve ruhsat isteyen polis, arka koltukta oturan kişiyi Reina’yı kana bulayan Abdulgadir Masharipov’a benzettiği için kimlik istedi. Tam bu sırada sürücü gaza bastı ve araç bulvardan D-100 Karayolu istikametine yöneldikten sonra Topkapı yönüne ilerlemeye başladı.

ARAÇ BEYOĞLU’NDA BULUNDU

Polis daha sonra şüpheli aracın peşine takıldı. Kovalamaca sırasında şüpheli aracın arka koltuğunda oturan kişi tarafından 2 el ateş edildi.

Ateş sonucu polis aracının lastiği patladı ve kovalamaca sona erdi. Bölgede çalışmalarına devam eden ekipler, aracı Beyoğlu Piyalepaşa Mahallesi’nde bir ara sokağa park edilmiş halde buldu. Yapılan incelemede aracın aynı gece 02.00’de sokağa bırakıldığı ve içinden 2 kişinin indiği belirlendi.

ARAÇ ÇALINTI, PLAKA İKİZ

Terk edilmiş aracın şasi numarasıyla yapılan incelemede çalıntı olduğu, sahibinin kaskodan parasını bile aldığı öğrenildi. Çalıntı aracın üzerindeki plakanınsa yine beyaz renkli bir Toyota Auris’e ait ikiz plaka olduğu, böylece trafikte rahatça dolaştığı ortaya çıktı. Olayla ilgili önceki gün operasyon başlatıldı.

Birkaç adrese düzenlenen baskınlarda Reina saldırganı Masharipov bulunamazken, trafik kontrolü sırasında araçta olan kişilerden biri gözaltına alındı. Şüpheli, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorguya alındı. Polisin aldığı ilk ifadeden sonra arka koltuktaki kişinin Masharipov olduğu iddiası daha güçlü hale geldi.