Mehmet Metiner: Bülent Arınç'ın gönül dünyamızda yeri yok

Melih Gökçek'in, bir süre önce "Bülent Arınç darbenin Başbakanı olacaktı" iddiasını değerlendiren AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Bülent Arınç ve de Suat Kılıç gibi başkaca isimlerin bugün geldiğimiz yer itibarıyla gönül dünyamızda zerrece bir yeri yoktur" dedi.21-04-2017 22:22

AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner 15 Temmuz darbe girişimi ve şaibeli referanduma dair açıklamalar yaptı. Metiner şaibeli referandumla ilgili olarak, "Milli irade tecelli etmiştir, bundan sonra sandık üzerinden tartışma yapmak bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür" dedi.

"FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞININ BAŞINDA KILIÇDAROĞLU VAR"

15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağının olmadığını söylemenin büyük bir yanlış olacağını iddia eden Mehmet Metiner, "Bana göre FETÖ'nün siyasi ayağını oluşturan isimlerin başında Kılıçdaroğlu geliyor mesela. Çünkü Pensilvanya ağzıyla konuşuyor. Ama bu, diğer partilerin içerisinde hiçbir şekilde FETÖ'cü unsurların olmadığı anlamına gelmiyor. Mutlaka o FETÖ denilen ahtapot örgüt, hain örgüt her partinin içine elemanlarını yerleştirmiştir. Unsurlarını yerleştirmiştir. Biz AKP olarak tespit ettiğimiz bütün unsurların için gerekeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, AKP'nin içinde de FETÖ'cü unsurlar varsa da bunların kökünden kazınacağını konusunda hiç kimsenin endişesi olmasın" şeklinde konuştu.

"BÜLENT ARINÇ VE SUAT KILIÇ'IN GÖNÜL DÜNYAMIZDA ZERRECE YERİ YOK"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek'in, bir süre önce "Bülent Arınç darbenin Başbakanı olacaktı" iddiasını da değerlendiren Metiner, "Kişisel olarak benim için Bülent Arınç'ın ve de Suat Kılıç gibi başkaca isimlerin bugün geldiğimiz yer itibarıyla gönül dünyamızda zerrece bir yeri yoktur" diye konuştu. (Sputnik)