Kuran kursu açan imam, istismar etmek için çocuklara cep telefonu vermiş!

Diyarbakır’da Kuran kursu açan imam beş çocuğu istismar etti. İmamın istismar için cep telefonu aldığı çocukların ifadeleri ise korkunç.17-07-2017 06:51

Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Tepe mahallesindeki İhlas Camii’nde, imam Y.Ö., yetkisi olmadığı halde verdiği Kuran kursunda kız çocuklarına cinsel istismardan tutuklandı.

Cumhuriyet’ten Mahmut Oral’ın haberine göre istismar, mağdur çocuklardan birinin ailesinin imam Y.Ö.’nün çocuklarına aldığı cep telefonunu ve gönderdiği mesajları fark etmesiyle ortaya çıktı. Mağdur çocuk ifadesinde imam Y.Ö.’nün kendisini ve 4 arkadaşının sözlü ve fiziksel olarak taciz ettiğini, yaşananları ailelerine anlatmaması için tehdit ettiğini, korktuğu için durumdan kimseye bahsedemediğini anlattı. Diyarbakır Müftüsü Burhan İşleyen, okul döneminde camide Kuran kursu verildiğinden haberdar olmadıklarını, yaz Kuran Kursunda kadın eğitmenin görevli olduğunu, imamın açığa alındığını ve Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan müfettiş istediklerini söyledi.

İSTİSMAR İÇİN CEP TELEFONU ALDI

Skandal, Kuran Kursuna giden bir kız çocuğunun ailesinin çocuklarında kendilerinin almadığı bir cep telefonu olduğunu görmesiyle ortaya çıktı. Aile telefonu inceledi ve imam Y.Ö.’nün mesajlar gönderdiğini fark etti. Aile ve yakınları, geçen hafta cumartesi günü camiden çıkan imam Y.Ö’nün yanına giderek tartıştı. Darp edilen imam Y.Ö., Tepe Jandarma Karakolu’na teslim edildi. İmam Y.Ö., iddiaları reddederken, mağdur kız çocuğu kendisi ve diğer kız çocuklarının imam Y.Ö tarafından taciz edildiğini anlattı. İmam Y.Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

MAĞDUR ÇOCUK TACİZİ ANLATTI

Pedagog eşliğinde ifadesi alınan 12 yaşındaki mağdur kız çocuğu, imam Y.Ö.’nün kendisine ve 4 kız çocuğuna, camiden ayrı olan Kuran kursunun sınıf bölümünde dersteyken sarıldığını, öptüğünü, vücutlarına dokunduğunu, kendisini ve arkadaşlarını tek tek mutfak bölümüne ve diğer odaya götürerek taciz ettiğini, “aşkım, sevgilim, canım ve sultanım” gibi ifadeler kullandığını, cinsel içerikli hikâyeler anlattığını, anlattığı hikâyelerde hamile kalmaktan, tecavüz gibi konulardan bahsettiğini söyledi.

‘TEHDİT ETTİĞİ İÇİN KORKTUM’

Mağdur kız çocuğu, imam Y.Ö.’nün kendisine ve bir kız çocuğuna üzerinde isimlerinin yazılı olduğu künye aldığını kaydetti.

Mağdur çocuk 6 Temmuz’da Y.Ö.’nün kendisine cep telefonu, sim kart ve şarj aleti verdiğini, onunla sürekli görüşmek istediğini söylediğini, imam Y.Ö.’nün kendisine sürekli mesaj attığını ve telefonla aradığını ancak telefonu açmadığını, korktuğu için durumdan kimseye bahsedemediğini, imam Y.Ö.’nün yaşananları ailelerine anlatmamaları için baskı yaptığını, yaşadıkları nedeniyle ruh halinin bozulduğunu anlattı.