Koruma altındaki Kelebekler Vadisi'nde 'hippi festivali' düzenlenmesine tepki

Fethiye'deki koruma altındaki Kelebekler Vadisi'nde düzenlenmek istenen yüzlerce kişinin katılacağı "Hippi Müzik Buluşması" adlı etkinlik tepki çekti.11-08-2017 01:21

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz belde sınırları içerisindeki doğa harikası Kelebekler Vadisi'nde "Hippi Müzik Buluşması" adlı bir etkinliğinde gerçekleştirilek istenmesi tepki çekti.

Ajanimo Petmag'den Nilay Küçük'ün haberine göre, 80'in üzerinde kelebek türüne ev sahipliği yapan, ender ve endemik bitkilerin yaşam sürdüğü ve Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından 1. derecede doğal sit alanı ilan edlen vadiye, festival dolayısıyla yaklaşık bin kişinin gelecek olmasının yanı sıra, kurulacak sahne ve ses sitemiyle de ciddi bir gürültü kirliliği yaratılacak. 

Festival öncesiden çevreciler, etkinliğe katılacak müzik gruplarına festivali boykot etme çağrısı yaptı. Festivale katılacağı duyurulan Siya SiyaBend grubundan çevrecilere destek geldi. Grup sosyal medya hesaplarında festivale katılmayacaklarını duyurdu.