Kesin olmayan bilgilere göre: CHP'de listeler belirlendi, önemli isimler dışarıda kaldı

CHP'de milletvekili listelerinin şekillendiği iddia edildi.



20-05-2018 22:48

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan MYK ve PM toplantıları sona erdi.  Kulislerden sızan ilk bilgilere göre, milletvekili aday listeleri belli olurken, listede olmayacağı söylenen önemli isimler dikkat çekti.

Cumhuriyet'in aktardığı kulis bilgilerine göre listede olmayan önemli isimler şöyle: İstanbul'da Barış Yarkadaş, Ali Şeker, Eren Erdem, Ankara'dan Şenal Saruhan, Trabzon'da Haluk Pekşen, Mustafa Balbay, İzmir'den Zeynep Altıok, Musa Çam ve Necati Yılmaz.

ŞENER KONYA'DAN ADAY

AKP'nin kurucularından Abdüllatif Şener'in ise Konya'dan aday olacağı belirtildi.

Yine Cumhuriyet'in aktardığı kulis bilgilerine göre listeler şöyle:

İSTANBUL

1'nci Bölge adayları şöyle: 

1-Akif Hamzaçebi
2-Gamze Akkuş İlgezdi
3-Onursal Adıgüzel
4-Fethi Açıkel
5-Gürsel Tekin
6-İlhan Kesici
7-Oğuz Kağan Salıcı
8-Mahmut Tanal
9-İbrahim Kaboğlu
10-Sera Kadıgil

2'nci Bölge adayları şöyle: 

1-Enis Berberoğlu 
2-Aykut Erdoğdu 
3-Tuncay Özkan
4-Yunus Emre 
5-Sezgin Tanrıkulu 
6-Yüksel Mansur Kılıç 
7-Gökan Zeybek
8-Işık Öğütçü

3.Bölge adayları

1-Engin Altay
2 - Erdoğan Toprak
3 - Mehmet Bekaroğlu
4 - Zeynel Emre
5 - Sibel Özdemir
6 - Özgür Karabat
7 - Turhan Aydoğan
8 - Gülizar Emecan

TUNCELİ 

1- Polat Şaroğlu

2- Mesut Coşkun

SİVAS

1- Ulaş Karasu

2 - Sinan Öztürk

TOKAT 

1- Kadim Durmaz

HATAY

1- Servet Mollaoğulu

2- Nermin Yıldırım

3- Serkan Topal

4- Mehmet Fatih Turan

MUĞLA

1- Mürsel Alban

2- Suat Özcan

3- Burak Erbay

4- Süleyman Girgin

KOCAELİ

1- Haydar Akar

2- Fatma Kaplan Hürriyet

3- Tahsin Tarhan

İZMİR 

1'inci Bölge adayları

1- Murat Bakan

2- Selin Sayek Böke

3- Özcan Purçu

4- Kani Beko

5- Mehmet Ali Çelebi

6- Tacettin Bayır

7- Ednan Arslan

8 – Sefer İpekli

9 – Kazım Umdular

10 – Nilay Kökkılınç

11 – Ezgi Deniz Urunga

12 – Devrim Barış Çelik

2'nci Bölge adayları

1-Kemal KILIÇDAROĞLU

2-Ünal ÇEVİKÖZ

3-Kamil Okyay SINDIR

4-Atilla SERTEL

5-Sevda ERDAN

6-Mahir POLAT

7-Bedri SERTER

8-İdris Yavuz YILMAZ

9-Ali ENGİN

10-Salih ÖZÇİFTÇİ

11-Mehmet BİRLİK

12–…..

13-Ebru OKAY


 BOLU

1- Tanju Özcan

BİLECİK

1- Yaşar Tüzün

BARTIN

1 - Aysu Bankoğlu

ANKARA

1'inci Bölge adayları

1- Tekin Bingöl

2- Levent Gök

3- Ali Haydar Hakverdi

4- Bülent Kuşoğlu

5-Gamze Taşçıer

2'nci Bölge adayları

1- Nihat Yeşil

2- Yıldırım Kaya

3- Semra Dinçer

3'üncü Bölge adayları

1- Haluk Koç

2- Murat Emir

3- Ahmet Ersen Özsoy

4- Servet Ünsal

 ANTALYA 

1- Deniz Baykal

2-Çetin Osman Budak

3- Rafet Zeybek

ARTVİN

1 - Uğur Bayraktutan

ZONGULDAK

1- Ünal Demirtaş

2- Deniz Yavuzyılmaz

3- Umut Başoğlu

4- Merve Kır

5- Çiğdem Şekerci