Karaman'da sınıf öğretmeni 5 çocuğa cinsel istismardan tutuklandı

Karaman'da bir ilkokulda öğretmen olan 60 yaşındaki M.P., 5 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı.21-04-2017 13:31

Karaman'da bir ilkokuldaki sınıf öğretmeni olan 60 yaşındaki M.P., dördüncü sınıfta okuyan  9 ve 10 yaşlarındaki 5 çocuğa cinsel istismarda bulunmak suçundan tutuklandı.

DHA'nın aktardığı habere göre; cinsel istismar olayı, kent merkezindeki bir ilkokulda meydana geldi. Kız çocuklarından biri annesine, sınıf öğretmeni M.P.'nin, kendisini zaman zaman öpüp, başını ve sırtını okşadığını anlattı. Durumdan şüphelenen veli, aynı sınıfta öğrenim gören diğer öğrencilerin velileriyle konuştu. Öğrencilerden bazılarının, öğretmen M.P.'nin aynı şekilde davrandığını söylemesi üzerine veliler, geçen 19 Nisan günü okula gidip durumu yöneticilere bildirdi. Okul yöneticileri de, rehber öğretmen eşliğinde şikayette bulunan velilerin çocuklarıyla konuştu. Ardından veli ve okul idarecileri, evli ve bir çocuk babası olan sınıf öğretmeni M.P.'nin öğrencileri taciz ettiği iddiasıyla şikayette bulundu.

Savcılık soruşturma başlatırken öğretmen M.P. taciz suçlamasıyla gözaltına alındı. Cinsel istismara uğrayan 5 öğrenci de psikolog gözetiminde alınan ifadelerinde öğretmenin kendilerine nasıl davrandığını anlattı.

Tacizle suçlanan öğretmen M.P. ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Öğrencilerine "öğretmen şefkatiyle yaklaştığını" söyleyen ve sorgusunun ardından dün adliyeye sevk edilen öğretmen M.P., tutuklandı.

Cinsel istismara maruz bırakılmış öğrencilerin sayısının artabileceği belirtilirken Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, öğrenci velilerinin şikayeti üzerine durumun savcılığa bildirildiğini, idari yönden de soruşturma açılarak 2 müfettişin görevlendirildiğini söyledi.