İzmir'de kadın cinayeti: 3 yıl önce boşandığı eski eşini katletti

İzmir Menemen’de 7 yaşındaki oğlu ile beraber yaşayan 36 yaşındaki kadın, 3 yıl önce boşandığı eski eşi tarafından öldürüldü.02-09-2017 16:05

İzmir’in Menemen ilçesinde, 7 yaşındaki oğlu ile birlikte kalan 36 yaşındaki kadın, 3 yıl önce boşandığı eşi tarafından boğularak öldürüldü.

3 yıl önce eşinden boşanan ve İstanbul'a yerleşen Hatice Çetin (36), eşinin barışma teklifi üzerine İzmir’e tekrar gelerek Menemen ilçesine yerleşti. Burada iş bakmaya başlayan Çetin, kısa süre sonra kendisine çay ocağında iş buldu. Çetin’in çalışmasına izin vermeyen ve sistematik şiddet uyguladığı öğrenilen Ali R. adlı şahıs, eski eşini katletti.

Çetin’in cansız bedeni savcılık incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Yapılan otopsi sonucunda Çetin’in boğazının sıkılması sonrası havasız bırakılarak yaşamını yitirdiği tespit edildi.

İHA'nın aktardığına göre; kadın cinayetiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında zanlı Ali R.’nin Kocaeli’ye kaçmak üzere İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminaline gittiği ve bilet aldığı belirlendi. Düzenlenen operasyon sonucu Ali R., Manisa'da durdurulan yolcu otobüsünde gözaltına alındı.

Hacer Çetin’in çalıştığı çay ocağının sahibi Ünal Ş., verdiği ifadedede, Çetin’i bir haftadır tanıdığını, Çetin’in verdiği ilanı gördüğünü ve kendisinden iş istediğini söyleyen Ünal Ş., “İş teklifini kabul ettim. İki hafta kadar deneme amaçlı çalışabileceğini söyledim. Ertesi gün gelerek 10 gün kadar çalıştı. Çalıştığı süre süresince kendisini eşi olarak tanıttığı Ali R. de zaman zaman geliyordu. 10 gün çalıştıktan sonra ölen şahıs iş yerine gelerek işi bırakmak istediğini, eşi olarak tanıttığı kişinin kendisini evden attığını ve İstanbul’a gitmek için kendisine bilet aldığını söyledi. Kendisine 10 günlük ücretini verdim ve ayrıldı. Ancak ertesi gün gelerek eşinin bindirdiği otobüsten Manisa’da indiğini ve tekrar işe girmek istediğini söyledi. Eşinin attığı eve gidemediği için başka bir evde kiraya girdi. Benim yanımda da bayramdan sonra tekrar çalışmaya başlayacaktı. Eşi olarak tanıttığı Ali R. daha sonra yanıma gelerek eşinin gitmediğini söyleyerek benden ev adresini istedi. Ben ev adresini vermedim. Hatta Ali R., 'Hacer benim namusum onun yanında kimseyi görmeyeyim benim kaybedecek bir şeyim yok' dedi” ifadelerini kullandı.