İşten atılan Cemal Bilgin’in direnişi TOMA ablukasında sürüyor

İşten atılan TASİŞ-DER Başkanı Cemal Bilgin için Çapa Tıp Fakültesi önünde her hafta düzenlenen nöbet bu hafta TOMA ablukasında yapılıyor.23-12-2016 12:48
İleri Haber

İşten atılan Taşeron İşçileri Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği (TAŞİŞ-DER) Başkanı Cemal Bilgin için İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi önünde her hafta düzenlenen nöbet bu hafta TOMA ablukasında yapılıyor.

İşten atılma, sürgün ve rotasyonların sonlandırılması, kadrolu çalışma hakkının kazanılması talepleriyle her hafta cuma günü saat 12.00'de Çapa Tıp Fakültesi önünde düzenlenen eylem bu hafta da sürüyor.

“Taşeron mücadelesinin simge ismi Cemal Bilgin işe iade edilsin” yazılı pankartın taşındığı eyleme sağlık emekçilere destek verdi.

HAK ARAYAN İŞÇİYE TOMA ABLUKASI

İşçilerin hak arama eylemi ise polis tarafından TOMA ile abluka altına alındı.

Direnişini sürdüren TAŞİŞ DER Başkanı Bilgin nöbette yaptığı konuşmada “Birileri kendi rahatı için koltuk için bizleri sürgüne gönderiyor” dedi.

Baskı ve işten atmaların sürdüğü dile getiren Bilgin, “Biz bir yere gitmeyeceğiz. İşimizin, ekmeğimizin, hakkımızın peşindeyiz” ifadelerini kullandı.