İstanbul’da bir kadın ‘Ramazan ayında mini etek giydiği’ gerekçesiyle saldırıya uğradı!

İstanbul’da Melisa S. isimli bir kadın, “Ramazan ayında mini etek giydiği” gerekçesiyle saldırıya uğradı.17-06-2017 10:00

İstanbul’da Pendik-Aydos hattında sefer yapan bir minibüse binen 21 yaşındaki Melisa S. isimli kadın, “Ramazan ayında mini etek giydiği” gerekçesiyle kimliği henüz belirlenemeyen bir şahsın saldırısına uğradı

BirGün’den Mustafa Kömüş’ün haberine göre, saldırıya uğrayan genç kadının annesi Zeynep S. kızının psikolojisinin bozulduğu söyleyerek saldırıyı şu sözlerle anlattı:

“Saldırgan kızıma ‘O*ospu, Ramazan’da böyle giyinmeye utanmıyor musun’ gibi şeyler söylemiş. Arabadan inerken kızıma yumruk atmış. Kızımın kafası arabanın camına çarpmış. Başka bir kız ise arabadan inmesin diye kolundan tutmuş, saldırgan da yumruklarla kafasına vurmaya devam etmiş. Daha sonra arabadan inmiş. Kızım da onunla birlikte inmiş, ama saldırgan kaçmış.”

KAFASINDA MORLUKLAR OLUŞTU

Çevrede bulunan polislerin Melisa S.’yi telaşlı görüp yanına geldiğini aktaran Zeynep S. “Polisler, kızımı telaşlı görünce yanına gelmişler. Kızım olayı polislere anlatmış. Polisler, etrafta biraz arama yapmışlar, ancak saldırganı bulamamışlar. Sonrasında Kurtköy Polis Karakolu’ndan ekip arabası istemişler. Ekip arabasıyla birlikte karakola gidip, tutanak tutulmuş. Oradan polislerle birlikte hastaneye gitmişler. Biz de ablasıyla birlikte hastaneye gittik. Hastanede muayene ettiler. Kafasında birtakım morluklar, şişlikler var. Kök dişinin ucu kırılmış. Raporu aldık, akşam karakola götürdük. Karakolda olayı incelediklerini ifade ederek, cumartesi günü ‘Tekrar konuşuruz’ dediler" diye konuştu.

Zeynep S., kızının psikolojisinin kötü olduğunun altını çizerek şöyle devam etti:

“Şu anda kızımın sağlık durumu da iyi değil. Özellikle başında acısı ve ağrısı var, midesi bulanıyor. Psikolojisi bozuldu, iki gündür toplu taşıtlara bindiremiyorum. Bu iki günde nereye gittiysek taksiyle gittik. Ablasıyla benim aramda oturuyor, elimizi bırakmıyor asla.”