Isparta’da bir kadın eski eşi tarafından silahlı saldırıya uğradı

Isparta Yalvaç'ta Mustafa Akkurt adlı şahıs, sistematik şiddet uyguladığı eski eşine savcılığa hakkında suç duyurusunda bulunmak istediği sırada silahlı saldırıda bulundu.31-08-2017 17:19

Isparta’nın Yalvaç İlçesi’nde Vesile Demiralay, sistematik şiddet gördüğü ve hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmak istediği eski eşi Mustafa Akkurt’un silahlı saldırısına uğradı. Olayda, saldırıya maruz kalan kadının üvey ağabeyi 43 yaşındaki Hüseyin Görenekli ile oğlu 18 yaşındaki Ali Görenekli yaralandı.

Yalvaç İlçesi’nde Vesile Demiralay, sistematik şiddete maruz bırakan eşi Mustafa Akkurt’tan boşandı. Ailesinin yanına yerleşen Vesile Demiralay, eski eşi tarafından sistematik şekilde tehdit edildi. Akkurt’un tehditlerini sürdürmesi üzerine Demiralay, üvey ağabeyi Hüseyin ve oğlu Ali Görenekli ile bugün Yalvaç Adliyesi’ne giderek Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmak istedi.

DHA'nın aktardığına göre; saat 12.30’da adliyeye gelen Vesile Demiralay, burada eski eşinin kendisini beklediğini gördü. Eski eş Mustafa Akkurt, üzerinde taşıdığı tabanca ile eski eşine ateş ettiği sırada üvey ağabey Hüseyin Görenekli, kız kardeşinin önüne geçti.

Mustafa Akkurt tarafından peş peşe ateşlenen silah ile Hüseyin Görenekli sol kol ve kalbinin altından, yanındaki oğlu ise vücuduna isabet eden kurşunla yaralandı. Silah sesleri üzerine bölgede devriye görevi yapan Yalvaç İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 2 sivil polis olay yerine geldi.

Mustafa Akkurt bu kez sivil ekip aracına sığınan eski eşine ve polislere ateş etti. Akkurt’un silahından çıkan kurşunlardan 7’si aracın sürücü kapısına 1’i de sol arka kapı camına isabet etti. Polis, yaklaşık 10 dakika süren çatışma sonunda Mustafa Akkurt karnından vurulmuş halde yaralı olarak ele geçirildi.

Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda güvenlik ekibi ve sağlık görevlisi yönlendirildi. Takviye ekipler çevrede güvenlik önlemi alırken, sağlık görevlilerinin müdahale ettiği yaralılar ambulanslarla Yalvaç Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı. Mustafa Akkurt adlı şahsın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Saldırıya maruz kalan kadın Vesile Demiralay, ifadesi alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.