İşkence gören Fatma’nın intiharına yeni suç duyurusu

İzmir’in Bornova ilçesinde, eşi ve eşinin yakınlarından şiddet gördüğünü belirten ve vücudundaki morlukların fotoğraflarını Facebook’ta paylaşan Fatma Sarıaslan Görgülü, 9 ay önce intihar etti. 28-12-2016 11:18

DHA'dan Taylan Yıldırım'ın haberine göre, ailesi, savcılığın takipsizlik kararı verdiği eşi Harun Görgülü hakkında ölüme sebebiyet vermekten tekrar şikayetçi oldu. Harun Görgülü de, olayda çocuğuyla asıl kendisinin mağdur olduğunu söyleyip, eşini döven dayısı ve kuzeninden davacı oldu.

İzmir’in Bornova İlçesi Altındağ Semtinde oturan ve eşi Harun Görgülü ile yakınlarından şiddet ve işkence gören Fatma Sarıaslan Görgülü, bunalıma girdi. Görgülü, yaşadıklarına ve eşinin boşanma kararı almasına daha fazla dayanamayıp, geçen 7 Nisan gecesi ilaç içerek intihar etti. Genç kadının, intiharından önce Facebook’taki sosyal medya hesabından, gördüğü şiddetin izlerini taşıyan fotoğrafları paylaştığı da ortaya çıktı.

ŞİDDETİ ANLATMIŞTI

Sarıaslan’ın fotoğraflarında vücudunun pek çok yerinde morluklar bulunduğu görüldü. Fatma Sarıaslan, Facebook’taki mesajında ise "Belki herkes bu boşanmada beni suçlayacak. Ama dayısı ve kızı beni döverken Harun kollarımı tutup güya beni savunurken, darp raporu almamam için beni tehdit etti. ’Merdivenlerden düştüm diyeceksin’ dedi. ’Eğer şikayet edersen boşarım seni’ dedi. Bu saatten sonra bugün itibariyle Harun denen şahıs ne oğlumun, ne de benim hayatımda yok. Artık bu konu hakkında konuşmak istemiyorum... Yorum size kalmış" yazmıştı.

YENİDEN HUKUK MÜCADELESİ BAŞLADI

Fatma Sarıaslan Görgülü’nün ölümünden sonra hakkında suç duyurusunda bulunulan Harun Görgülü hakkında savcılık, takipsizlik kararı verdi. Bu arada Fatma Sarıaslan Görgülü’yü intihara sürüklediği belirtilen Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde meydana gelen şiddet ile ilgili İsmail Hakkı İnce ile kızı Fatma İnce, Kırkağaç Asliye Ceza Mahkemesi’nde, yargılanmaya başladı.

Bu dava henüz sonuçlanmazken, Fatma Sarıaslan Görgülü’nün ailesi, hakkında takipsizlik kararı verilmesine rağmen eşi Harun Görgülü hakkında ölüme sebebiyet vermekten Kırkağaç Cumhuriyet Savcılığı’na da suç duyurusunda bulundu. Bu gelişme üzerine, eşinin intiharıyla asıl kendisinin mağdur olduğunu, çocuklarıyla ortada kaldığını söyleyen Harun Görgülü de, dayısı İsmail Hakkı İnce ve kuzeni Fatma İnce hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu duruma tepki gösteren Fatma Sarıaslan Görgülü’nün ailesi, hukuk mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.