İndirim uygulanmadı: Öz kızına tecavüz eden adama 48 yıl hapis

Eskişehir'de öz kızı 16 yaşındaki N.K.'ya tecavüz ettiği suçlamasıyla yargılanan baba C.K., 48 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezada hiçbir indirim kullanılmadı.29-12-2016 16:29

N.K., kendisine tecavüz ettiğini belirterek babası C.K.'dan şikayetçi oldu. Suçlamaları kabul etmeyen C.K. hakkında Eskişehir 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Basına kapalı olarak görülen davanın son duruşması bugün yapıldı. Mahkeme heyeti C.K.'yı öz kızına birden fazla kez tecavüz etmek ve hürriyetten yoksun bırakmak suçlarından toplam 48 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.

DHA’nın haberine göre, N.K.’nın avukatı Betül Nuran Karataş duruşma sonrası yaptığı konuşmada "Bu tür dosyalarda özel ceza infaz yasasının uygulanması gerekiyor. Hiçbir şekilde indirimlerin olmayacağı gibi, ki bu dosyamızda olmamıştır. Bu tür dosyalarda şüpheden sanık yararlanır ilkesinin daha ince yorumlanması ve kolay kolay kimsenin kimseye hele ki bir kızın babasına böyle bir konuda iftira atmayacağını gözden kaçırmamak gerekir” dedi.