İletişim Fakültesi öğrencileri 'Gerçekleri benden dinle' diyerek sokaklarda referandumu anlatıyor

İletişim Fakültesi öğrencileri, “Gerçekleri benden dinle” sloganıyla sokaklarda referandumda oylanacak 18 maddeyi anlatıyor.04-04-2017 08:47
İleri Haber

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin “bana anayasayı sor” diyerek sokağa çıkmasının ardından şimdi de “gerçekleri benden dinle” diyen İletişim HAYIR Meclisi öğrencileri insanlara yeni anayasada oylanacak maddeleri anlatmaya başladı.

Gündüz okullarında sıra arkadaşları ile referandumu tartışan  Öğrenciler ders çıkışlarında  okul ile sınırlı kalmayarak Beşiktaş, Kadıköy, Fatih gibi ilçelerde sokağa çıktı.

“Bir derdimiz var bizim! Bizim derdimiz doğruları, gerçekleri halka anlatmak. Kimi meslektaşımız bu uğurda öldürüldü, kimisi ise parmaklıkların ardında özgürlüğüne kavuşmasını bekliyor. Hepimizin ve ülkemizin geleceği için düştük yollara…” diyen öğrenciler referanduma kadar Beyoğlu, Bakırköy gibi ilçelerde de çalışma yapmayı planlıyor. Öğrencilerin öncelikli hedefi ise kararsız olan veya sandığa gitmeyi düşünmeyen vatandaşları oy vermeye ikna etmek.