Hakkarili dağcılardan 23 Nisan’da lösemili çocuklar için tırmanış

Hakkarili dağcılar 23 Nisan dolayısıyla lösemili çocuklar için 3 bin rakımlı Uleder dağına tırmanış düzenledi.24-04-2017 13:22

Hakkari’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla lösemi hastası çocuklar için 3 bin rakımlı Uleder dağına doğa yürüyüşü düzenlendi.

15 Hakkarili dağcı, lösemi çocuklar için 3 bin rakımlı Uleder Dağı'na doğa yürüyüşü ve ardından da tırmanış gerçekleştirdi. DHA’nın aktardığı habere göre doğa yürüyüşüne katılan dağcılardan Hacı Tansu şunları söyledi:

"İlimizin dağcılık ve doğa sporları potansiyeli oldukça yüksektir. Bu bağlamda çocuklarımızın da spora yönlendirilebilmesi için ve ilgileri olan spor alanlarında eğitim görebilmeleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. 2017 yılı programımız içerisinde genç ve çocuk sporcularımıza bir dağcılık eğitim merkezi oluşturmak ve okullarla ortak projeler yürüterek, çocuklarımızı bu merkezde eğitmeyi planlıyoruz. İlgili kurum ve yetkililerden gerekli desteği alabilirsek, inşallah yakın zamanda Hakkari'de bir de Dağcılık ve Doğa Sporları Eğitim Merkezimiz olacak. Ayrıca bu sporların gelişmesi, ilerlemesi ve yürütülebilmesinin bölgedeki alanların tırmanışa ve doğa sporlarına açılması gerekiyor.

‘23 NİSAN’DA YAPMAMIZIN AYRI BİR ÖNEMİ VAR’

“Bugünkü tırmanışımızı da 23 Nisan'da yapmamızın ayrıca bir önemi var. Çocuk bayramı olan bugünde ekibimizin içinde 13 yaşında bir çocuk olması da tesadüfü değildir. Bizlerde bu tırmanışı, arkadaşları, yaşıtları gibi her istedikleri zaman spor yapamayan, doğa ile buluşamayan lösemili çocuklara armağan ediyoruz."