Güney Amerika Kupası, oyuncularını kaybeden Chapecoense takımına verildi

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) Copa Sudamericana’nın 28 Kasım günü oynanacak final maçı için Kolombiya’ya seyahat ederken geçirdikleri uçak kazasında 19 futbolcusunu kaybeden Chapecoense takımının kazandığını ilan etti.05-12-2016 22:42

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) Copa Sudamericana’nın 28 Kasım günü oynanacak final maçı için Kolombiya’ya seyahat ederken geçirdikleri uçak kazasında 19 futbolcusunu kaybeden Chapecoense takımının kazandığını ilan etti.

Kıtanın iki numaralı kupası olarak bilinen Copa Sudamericana’nın Chapecoense’ye verilirken finaldeki diğer takım Atletico Nacional’ın bu konudaki başvurusunun dikkate alındığı belirtildi. Açıklamada kupanın galibi Chapecoense takımına 2 milyon dolar ödül verileceği, Atletico Nacional takımına ise 1 milyon dolar Fair Play ödül parası verileceği ifade edildi. Kupa galibi Chapecoense gelecek sezon Copa Libertadores’te oynamaya hak kazanırken, açıklamaya iki takım arasında sembolik bir maç oynanacağı da belirtildi.