Geçen yıl Müslüman yaptıkları Noel Baba'nın kafasına bu yıl silah dayadılar

Geçen yıl Noel Baba’yı kadı karşısına çıkararak Müslüman yapan BBP üyeleri bu yıl kafasına silah dayayarak darp etti.29-12-2016 10:40

Aydın Nazilli’de Alperen Ocakları üyesi bir grup gerici Belediye Meydanı’nda getirdikleri Noel Baba'nın başına silah dayayıp darp etti.

Gericilerin yılbaşı ile derdi bitmiyor. Yılbaşı yaklaşırken şişme Noel Baba’yı bıçaklama, şehadet getirterek Müslüman yapma, sokak ortasında kovalama gibi çeşitli ‘yaratıcı’ organizasyonlara imza atan gericiler bu yıl kafasına silah dayayarak darp etmeyi tercih etti.

İHA’nın haberine göre, Alperen Ocakları Aydın İl Başkanı Burak Yaşar esnafı eleştirerek “Esnaflarımız Noel günlerinde dükkanlarını süslerken gerek Hıdırellez olsun, gerek Nevruz kutlamaları olsun, gerekse de bizim dini, milli bayramlarımız da göremiyoruz. Tamamen Hristiyan adetlerince Noel kutlanmasının karşısında olduğumuzu, bizim kendi manevi olarak, milli olarak bayramlarımızın nasıl kutlanması gerektiğini hatırlatmak amaçlı böyle bir organizasyon düzenledik"dedi.