Gaziantep'te iki köpek silahla vuruldu

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde iki köpek yol ortasında tabancayla vurulmuş halde bulundu. Köpekler tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.12-10-2017 13:32

Gaziantep'in İslahiye ilçesi Hatay Bulvarı'nda 2 köpek tabanca ile vurulmuş halde bulundu. Köpeklere, yurttaşların girişimi ile olay yerine gelen veteriner hekim müdahale etti. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından da tabanca ile vurulduğu tespit edilen köpeklerden biri olay yerinde hayatını kaybetti.

Yaralı köpeğin ise gebe olduğu belirlenirken, yaşaması için olay yerindeki yurttaşlar ve görevliler büyük çaba sarf etti. Kan kaybı yaşayan köpeğin üşümemesi için üzeri örtüldü ve köpek ilk müdahalesinin ardından Gaziantep'e gönderildi.

İHA'nın aktardığına göre; Gaziantep Canlı Hayatı İyileştirme Derneği (CAHİDE) Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Güneş Tosun, hayvanlara yapılan işkence ve öldürülmelerinin önüne geçilmesi gerektiğini belirterek, "Söylenecek çok şey yok. Bu bir vahşet, resmen vahşet. Ya zehirlenerek ya da silahla vurularak hayvan öldürülüyor, Ya da hayvanlara çeşitli işkenceler yapılıyor. Artık bu köpek ölümlerinden bıktık. Bunların da canı var. Nedir bu hayvanların suçu" diye konuştu.

CAHİDE yetkilileri tarafından tedavi amacıyla Gaziantep'e götürülen gebe köpeğin de hayatını kaybettiği belirtildi.