Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde çatışma

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde çatışma çıktı.10-01-2017 15:34
İleri Haber

Güncelleme 20.00

Gaziantep'te, devriye görevini yapan polis aracına içinde 3 kişinin bulunduğu otomobilden ateş açıldı. DHA'da yer alan habere göre çıkan çatışmanın ardından saldırganlardan 1'i yakalanırken, kaçan 2 saldırganın yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı öğrenildi.


Güncelleme 18.18

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Antep'teki olayın, İzmir'deki saldırıya benzer olduğunun anlaşıldığını ifade ederek, "Türkiye'de terör örgütleri arasında hiçbir fark kalmadığını, aynı ofisin şubeleri, aynı merkezin yan kolları gibi çalıştığını" söyledi.

İzmir Adliyesi yakınlarında Perşembe öğleden sonra meydana gelen saldırıda 1 polis ve 1 adliye çalışanı hayatını kaybetmişti.


Gaziantep Emniyet müdürlüğü önünde çatışma çıktığı belirtildi. Görgü tanıkları tarafından, çıkan çatışmada bir polisin ağır yaralandığı bir saldırganın ise öldüğü belirtildi.

Bir görgü tanığının ifadesine göre 30-35 el silah sesi duyuldu. Saldırganların 2 ya da 3 kişi olduğu belirtilirken, kaçan saldırganlar için operasyon başlatıldığı bildirildi.

Gaziantep'de Emniyet Müdürlüğü önünde yaşanan çatışma sırasında Emniyet Müdürlüğü bahçesinden çekilen  görüntüler tarafından Twitter'dan paylaşıldı.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, "Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne silahlı saldırıda bulununulmuştur. Saldırıya polisler anında karşılık vererek saldırganı etkisiz hale getirmiştir. Saldırıda 1 polis memurumuz hafif yaralanmıştır" dedi.

Via: @hayriituncc