Gazetecilere saldıran Başakşehirli futbolcular ve görevliler ifadeye çağrıldı

Rize'de maç sonrası gazetecilere saldıran Medipol Başakşehirli futbolcular ve görevliler, gazetecilerin şikayeti üzerine ifadeye çağrıldı.23-04-2017 13:14

Spor Toto Süper Lig’de 28. Hafta mücadelesinde Çaykur Rizespor ile Medipol Başakşehir arasında oynanan maçın ardından, Başakşehirli futbolcular ve görevliler stadyumun dışında gazetecilere saldırmıştı. 

Başakşehir kaptanı Emre Belözoğlu'nun bir taraftar ile olan tartışmasını görüntülemeye çalışan A Spor kameramanı Ahmet Çağlar ve muhabir Selman Kutlu, Başakşehirli futbolcuların saldırısına uğramıştı. 

Medipol Başakşehir kafilesindeki futbolcu ve kulüp çalışanlarının saldırısı sonrası yaralanan ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavileri yapılan A Spor muhabiri Selman Kutlu ve kameraman Ahmet Çağlar Yıldırım, Tophane Polis Merkezi'nde ifade verdi. Kutlu ve Yıldırım, yaşanan tartışmayı görüntüledikleri sırada Medipol Başakşehir kafilesindeki futbolcu ve kulüp çalışanlarının fiili saldırısına uğradıklarını belirterek, saldırı olayına karışan kaleci Volkan Babacan, yedek kaleci Ufuk Ceylan, futbolcu Yalçın Ayhan, tercüman Barbaros Gözmeli ve eşkalini verdikleri ancak adını bilmedikleri bir malzemeciden şikayetçi oldu.

İki gazetecinin şikayeti üzerine incelenen kamera kayıtlarında, saldırıyı gerçekleştirdiği belirlenen kaleci Volkan Babacan, yedek kaleci Ufuk Ceylan, futbolcu Yalçın Ayhan, tercüman Barbaros Gözmeli ve bir malzemecinin de yer aldığı 5 kişinin ifadelerinin alınmasına karar verildi.