Fotomuhabir Çağdaş Erdoğan tutuklandı

Uluslararası haber ajansları ve Wall Street Journal, Washington Post ve BBC gibi ajanslar için fotomuhabirlik yapan ve bir süredir Türkiye’de 140journos ile çalışan Çağdaş Erdoğan bugün Çağlayan Adliyesi’nde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.13-09-2017 18:18
İleri Haber

2 Eylül’de Kadıköy’de fotoğraf çektiği sırada gözaltına alınan Erdoğan, MİT binasını fotoğrafladığı iddiasıyla suçlanırken “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklandı.

Konuyla ilgili 140journos tarafından yapılan açıklama şu şekilde; ap, afp, getty images gibi uluslararası haber ajansları ile new york times, the guardian, wall street journal, washington post, newsweek, politico, bloomberg, bbc ve bbc türkçe ve buzzfeed ile türkiye’den 140journos ile de şubat 2017'den beri fotoğraf ve video prodüksiyonu alanlarında çalışmakta olan fotomuhabir çağdaş erdoğan, 13 eylül 2017 günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. 1854 yılından beri yayımlanan dünyanın en eski ve prestijli fotoğraf dergisi british journal of photography tarafından bu yılın başında “ones to watch/yılın takip edilmesi gerekenleri” listesine seçilen çağdaş, fotoğraflarıyla yalnızca türkiye’de değil dünyada tanınan bir fotomuhabirdir. çağdaş, geçtiğimiz günlerde istanbul kadıköy’de fotoğraf çektiği esnada gözaltına alınmış ve tutuklanmıştır. hukuki süreç, avukatlar tarafından yakından takip edilmekte olup gelişmeler öğrenildikçe bu sayfa üzerinden kamuoyu ile paylaşılacaktır.