Eşine şiddet uyguladığı için cezaevine giren erkek tehditlere devam ediyor: ‘Çıkınca seni öldüreceğim’

Adana'da yaşayan 48 yaşındaki Fatma A. kendisine şiddet uyguladığı için cezaevine giren eşi Ali Türkmen ölüm tehdidi aldığını ifade etti. 09-01-2017 10:20

Şiddet gören kadın eşinin kendisini mektup ile tehdit ettiğini belirterek, “Cezaevinden çıkınca seni öldüreceğim, bunları yanına bırakmayacağım' diyor. Çok korkuyorum" dedi.

İHA'nın haberine göre, Fatma A., 17 yıl önce Niğde'nin Ulukışla ilçesinde Ali Türkmen (43) ile evlendi. A.’nın belirttiğine göre, eşi alkolik olduğu için her gece sarhoş olup eve gelerek kendisini dövmeye başladı. Fatma A. eşinin kendisini hamileyken darp ettiğini ve ilk bebeğini düşürdüğünü, ancak şikayetçi olmayıp birlikte yaşamaya devam ettiğini söyledi.

UZAKLAŞTIRMA ALDI YİNE DARP ETTİ

Çiftin 2006 yılında Ahmet Murat ismini verdikleri bir çocukları oldu. Bir süre sonra da çift Adana'ya taşındı. Ali Türkmen'in şiddeti burada da devam edince artık dayanamayan  kadın polis merkezine giderek eşinden şikayetçi oldu. Şikayet üzerine evden uzaklaştırma cezası alan Ali Türkmen, eve gelip eşini darp etti.  Türkmen, daha sonra da eşine şiddet uygulamayacağı konusunda söz verdi ancak alkol alıp gece eve geldiğinde yine darp edince genç kadın şikayetçi oldu.

BOŞANMA DAVASI AÇTI

Fatma A., daha sonra da mahkemeye başvurarak boşanma davası açtı. Bunu duyunca çılgına dönen adam, eşini tehdit edip yine şiddet uyguladı. Ancak genç kadın eşiyle 14 yıl evli kaldıktan sonra boşandı.  Ali Türkmen, boşandığı eşini tekrar ikna ederek birlikte yaşamaya başladı. Ali Türkmen yine sarhoş gelip eski eşine şiddet uyguladı. Bunun üzerine A. polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Ali Türkmen bu durumu duyunca kadının evine gelip hem onu ve çocuğunu darp edip hem de evdeki bütün eşyalara zarar verdi.  Kadın polise gidip şikayetçi oldu. Şikayet üzerine yakalanan Ali Türkmen'e 7 yıl hapis cezası verildi. Türkmen 6 aydır cezaevinde yatıyor.

‘CEZAEVİNDEN BENİ MEKTUPLA TEHDİT EDİYOR’

Fatma A., evlendiği günden beri şiddete maruz kaldığını, doğmamış çocuğunun da şiddetten öldüğünü, hayata gelen oğlunun da eski eşinden şiddet gördüğünü ifade ederek, "Şiddet uyguladığı için boşandım peşimi bırakmadı. Bana gelip yalvardı 'bir şans ver' dedi ben de o şansı verdim ama yine dayanamadı bizi dövdü. Şikayetçi oldum evi basıp eşyalarımı kırdı ben de şikayetçi olunca cezaevine girdi. Ancak cezaevinden bile beni tehdit ediyor. Bana mektup gönderdi 'cezaevinden çıkınca seni öldüreceğim, bunları yanına bırakmayacağım' diyor. Çok korkuyorum" dedi.

Anne ve babasının öldüğünü, iki üvey kardeşi olduğunu, onların da kendisine bakmadığını söyleyen Fatma A., "Oğlumla yapayalnız kaldım. Önceleri ev sahibime bakıyordum ondan para kazanıyordum geçiniyorduk. Ancak o da iyileşince şimdi çalışmıyorum oğlumla tek odalı bir evde kalıyorum. 150 lira kira ödüyorum. Bize komşular bakıyor. Onlara yemek yemeye gidiyorum. Oğlum 11 yaşında ona da öğretmenleri bakıyor. Ne olur bize yardım edin çok zor durumdayız" diye konuştu.