Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere: Sakın bunları desteklemeyin

Erdoğan Almanya'daki Türklere seslenerek, "Almanya'daki bütün soydaşlarıma diyorum ki sakın bir yanlışa düşüp de bunları desteklemeyin. Ne Hristiyan Demokratları ne SPD'yi ne Yeşilleri. Bunların hepsi Türkiye düşmanıdır" diye konuştu.18-08-2017 14:30

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in "Türkiye ile Gümrük Birliği anlaşması güncellenmeyecek” açıklamalarına yanıt verdi.

Erdoğan, "Türkiye ile Almanya arasındaki sorunda sorumluluk aranıyorsa bunun baş sorumlusu Almanya'nın stratejisidir. Almanya, şu ana kadar iç siyasi çekişmelerini sürekli olarak Türkiye'yi ve diğer Avrupa ülkelerini de yanına almak suretiyle bu sürece taşımıştır" dedi.

"GEREKLİ CEVABI VERİN"

Almanya'daki Türklere de bir çağrı da bulunan Erdoğan "Almanya şu anda işte 25-30 gün sonra yapılacak olan seçim için adeta SPD ve Hristiyan Demokratlar olarak 'Türkiye'yi ne kadar hırpalarsak o kadar içeride fazla oy alırız' havasına düşmüşlerdir. Ben de Almanya'daki bütün soydaşlarıma diyorum ki sakın bir yanlışa düşüp de bunları desteklemeyin. Ne Hristiyan Demokratları ne SPD'yi ne Yeşilleri. Bunların hepsi Türkiye düşmanıdır. Orada şu anda Türkiye'ye karşı düşmanlık yapmayan siyasi partilere destek verin. Birinci parti, ikinci parti olmaları önemli değil, onlara verin. Çünkü bu bir yerde artık Almanya'da yaşayan tüm vatandaşlarımın bir onur mücadelesidir." dedi.