Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel'e: Sen kimsin ki benimle konuşuyorsun

Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel'i eleştirerek, "Bir Dışişleri Bakanları var, aman ya Rabbi, evlere şenlik. Hiç haddini falan bilmiyor. Sen kimsin ki Türkiye'nin Cumhurbaşkanına konuşuyorsun, sen Türkiye'nin Dışişleri Bakanı ile konuş" dedi.19-08-2017 19:09

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Denizli'de AKP Danışma Meclisi Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. 

"AVRUPA'DAKİ KARDEŞLERİM BUNLARA DERSLERİNİ VERİN"

Almanya'daki Türk seçmenlere yaptığı boykot çağrısının ardından çıkan tartışmalara değinen Erdoğan, "Tabii rahatsız oldular. Hemen hop oturup hop kalkmaya başladılar. Daha çalışacağız, gayret etmemiz lazım. Şu anda Avrupa'da bizi dinleyen kardeşlerime sesleniyorum, demokratik hakkınızı sandıklarda en ideal şekilde vermek suretiyle bir defa bunlara orada en güzel dersi vermelisiniz." dedi.

"SENDE YARGI VARSA BİZDE DE VAR"

Konuşmasında Almanya'ya sert mesajlar veren Erdoğan, "Ben Almanya'nın başındaki hanımefendiye 4 bin 500 teröristin dosyasını verdim ve bu teröristlerin dosyaları maalesef kabul görmedi, hala onlarda ama o kendisi benden bir kişinin, iki kişinin, üç kişinin iadesini istedi. Kusura bakma, sende yargı varsa bizde de yargı var. Aynı şekilde ortağı olan muhalefet partisindeki kişi, o da ikide bir gördüğü zaman hep o da bunları söyler" dedi.

"SEN KİMSİN Kİ BENİMLE KONUŞUYORSUN"

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in açıklamalarına yanıt veren Erdoğan, "Bir Dışişleri Bakanları var, aman ya Rabbi, evlere şenlik. Hiç haddini falan bilmiyor. Sen kimsin ki Türkiye'nin Cumhurbaşkanına konuşuyorsun, sen Türkiye'nin Dışişleri Bakanı ile konuş. Haddini bil. Bize ders vermeye kalkıyor. Senin siyasetteki geçmişin ne, kaç yaşındasın?" dedi. 

"NEYMİŞ BİZE KAPILARI KAPATACAKLARMIŞ"

Erdoğan Almanya'ya yönelik açıklamasının devamında, "Neymiş bize kapıları kapatacaklarmış. Buradaki kapılar bize yetiyor. Biz düşman çoğaltmanın değil azaltmanın dostları çoğaltmanın gayreti içerisindeyiz. Karşımızdakiler bize böyle yapıyorsa ne yapacağız? Biz de gereği neyse onu yaparız bu iş böyle" dedi.

"AK PARTİ'YE TEŞEKKÜR ET"

CHP Genel Baikanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Erdoğan, "Şimdi birileri Ankara'dan İstanbul'a 'adalet' diye yürüyor. Yahu sen çok geç kaldın çok. Biz partimizi 'adalet' kavramı üzerine kurduk zaten. 29 gün bu yürüyüşü rahatlıkla yaptıysan AK Parti'ye teşekkür et. Rahat rahat yürüdün, akşamları karavanında kaldın, mitingini de yaptın. Bunu sana sağlayan AK Parti'dir" dedi.