Engin Altay'dan Gezi Direnişi açıklamasına savunma geldi

CHP Milletvekili Engin Altay, Gezi Direnişi ile ilgili yaptığı açıklamaların tepkiyle karşılanmasının ardından yeni açıklamalarda bulundu.19-06-2017 19:52

CHP Milletvekili Engin Altay, Gezi Direnişi ile ilgili yaptığı açıklamaların tepkiyle karşılanmasının ardından yeni açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada kendini savunan Altay, "Amacından çıkarıldı' yerine 'provoke edildi' olarak okumanızı ve anlamanızı dilerdim. Gezi'de yaşanan acıları devlete ve fetöye bağladım zira çocuklarımızı öldürenlerin polis üniformalı fetö mensupları olduğuna işaret ettim. Gezi'yi devlet ve fetö provake etmedi mi? Adalet Yürüyüşü'nde hükümetin benzer provokasyonuna müsade etmemeliyiz. Gezi'de herkes kadar gaz ve su yemiş birine biraz adil olalım arkadaşlar." dedi.

Altay, “Adalet Yürüyüşü bir tür Gezi’ye dönüşür mü soruları da gündemde. Siz nasıl bakıyorsunuz?” sorusuna verdği şu cevapla tepkileri üzerine toplamıştı:

“Gezi çok iyi niyetle başladı ve sonra devlet, FETÖ ve kimi uç örgütler tarafından amacından çıkarıldı. Bu nedenle Adalet Yürüyüşü’nde buna asla müsaade etmeyeceğiz, bunun altını çizerek söylüyorum. Amaç çok barışçıl ve dengeli bir şekilde sesimizi duyurmak. Kırmak, dökmek, yakmak yok; agresif bir slogan dahil olmayacak.”