Diyarbakır'da KESK üyelerine polis saldırısı

KESK Diyarbakır Şubeler Platformu’nun açlık grevindeki Semih Özakça ve Nuriye Gülmen için yapmak istediği açıklamaya polis saldırdı. En az 20 KESK’li yaka paça gözaltına alındı.17-05-2017 19:30

KESK Diyarbakır Şubeler Platformu, işlerine geri dönmek için 70 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için AZC Plaza önünde açıklama yapmak istedi. Ancak OHAL yasağını gerekçe gösteren polisler açıklamaya izin vermedi. 

DARP EDİLEREK GÖZALTINA ALINDILAR

1habervar’da yer alan habere göre, polis amirleriyle yapılan görüşmeler de sonuç vermeyince KESK’lilerin etrafı TOMA, zırhlı araç ve onlarca çevik kuvvet polisi ile çevrildi. Engele rağmen açıklama yapmak isteyen KESK üyelerine polis saldırdı. En az 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların birçoğu yerlerde sürüklendi, darp edildi. 

"GAZETECİ TELEFONLA ÇEKİM YAPMAZ"

Gazeteci Faruk Balıkçı saldırı anını telefonuyla çektiği için polislerin hedefi oldu. Polisler telefonuna el koydukları Balıkçı’ya "Gazeteci telefonla çekim yapmaz, kamerayla çekim yapar" dedi. Balıkçı’nın bu söze tepki göstermesi üzerine polisler geri adım attı ve Balıkçı’nın telefonunu geri verdi.