'Dert dinlemek, sarılmak 1 TL' dövizleriyle sosyal deney yapan üniversitelilere ‘müstehcenlik’ten işlem

'Dert dinlemek 1 TL, sarılmak 1 TL' dövizleriyle sokağa çıkıp, sosyal deney yapan üniversiteli genç kadınlara 'müstehcenlik'ten işlem yapıldı.06-05-2017 16:35

Aydın Nazilli’de sosyal deney yapan üniversite öğrencisi iki kadın, “Dert dinlemek 1 TL, sarılmak 1 TL” dövizleriyle sokağa çıktı. Polis 'müstehcenlik'ten işlem yaptı.  

DHA'nın aktardığına göre olay, dün saat 16.30 sıralarında, Nazilli Belediye Meydanı'nda meydana geldi. Adnan Menderes Üniversitesi öğrencisi iki genç kadın, kartona yazdıkları “Dert dinlemek 1 TL, sarılmak 1 TL” dövizleriyle Belediye Meydanı'nda oturmaya başladı. Dövizi okuyanların bir kısmı üniversite öğrencilerine sarıldı ya da dertleşti. Bir kişi ise durumu polise bildirdi.

Meydana gelen polis, iki üniversiteli kadını ve derdini anlatan bir erkeği emniyete götürdü. İki üniversite öğrencisinin sosyal deney kapsamında böyle bir eylemde bulunduklarını söyledikleri ifade edildi. Buna karşın öğrenciler hakkında, “müstehcenlik” gerekçesiyle yasal işlem yapıldı. Daha sonra gözaltına alınanların tümü serbest bırakıldı. İki öğrenci hakkındaki evrakların daha sonra savcılığa gönderileceği belirtildi.