'Çocuğuma tecavüz etti' diyerek cinayet işleyen baba başka bir çocukla evlenmeye çalışmış

13 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğunu belirterek 17 yaşındaki çocuğu öldüren babanın 15 yaşındaki bir çocukla evlenmek istediği ortaya çıktı.04-09-2017 14:37

Adana'da kızı 13 yaşındaki F.N.B.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 17 yaşındaki M.R.Y.’yi tabancayla öldüren 33 yaşındaki Emrah Bulut'un, Suriyeli 15 yaşında bir çocukla evlenmek için olay çıkartıp karakolluk olduğu ortaya çıktı. Bulut'un, yaşı küçük olduğu için kendisine çocuklarını vermeyen Suriyeli aileyi ölümle tehdit ettiği ifade edildi.

17 yaşındaki M.R.Y.’yi öldüren Emrah Bulut, adliyeye sevk edilirken, "Öldürdüğüm kişi 13 yaşındaki kızıma tecavüz etti. Ben bu cinayeti, başka kızların başına gelmesin diye işledim" demiş, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

 M. R. Y. ile sevgili olduklarını ve isteyerek ilişkiye girdiklerini söylediği öne sürülen 13 yaşındaki  çocuk ise, psikolojisi bozulduğu için Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde tedaviye alındı.

ÇOCUKLA EVLENMEK İSTEMİŞ

DHA’nın aktardığına göre, sosyal medyada serbest bırakılması için kampanya başlatılan Emrah Bulut'un, cinayetten 8 gün önce 15 yaşındaki Suriyeli sığınmacı çocukC.N. ile evlenmek istediği ortaya çıktı. Pazar yerlerinde tezgahtarlık yapan Emrah Bulut'un, alışveriş sırasında gördüğü ve aynı mahallede oturan C.N. ile evlenmek istemesine küçük çocuğun ailesi izin vermedi. İddiaya göre, C.N.'nin ailesiyle birlikte kaldığı evine giden Emrah Bulut, evliliğe karşı çıkan küçük çocuğun babası A.N. ile tartışıp ölümle tehdit etti. Olay yerine çağrılan polislere de zorluk çıkartan Emrah Bulut, biber gazı sıkılıp etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Polis merkezinde ifade veren A.N., "Kızımla evlenmek isteyen Emrah Bulut'a, kızımın küçük olduğunu belirterek evlenmesine izin vermeyeceğimi söyleyince evimi bastı. Kızımı zorla almak istedi, beni ölümle tehdit etti" dedi.