CHP’li belediye şikayetçi oldu ‘Ensar Vakfı kapatılsın’ yazan TKP üyeleri ceza aldı!

CHP’li Avcılar Belediyesi’nin şikayetçi olduğu, Karaman’da çocuklara tecavüz skandalıyla gündeme gelen yandaş Ensar Vakfı’nın kapatılması için yazılama yapan TKP üyeleri ‘mala zarar verme’ iddiasıyla ceza aldı.14-06-2017 13:46
Meryem Yıldırım

Foto: Arşiv

Twitter: @Meryem_Yildrim / Mail: meryemyildirim@ilerihaber.org

Karaman’da 9 ve 10 yaşlarındaki 45 çocuğa istismar skandalıyla gündeme gelen yandaş Ensar Vakfı’nın kapatılması için yazılama yapan Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyeleri ceza aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen ve AKP’lilerin yakın koruması altında olan yandaş Ensar Vakfı’nın kapatılması için İstanbul’un Avcılar içerisinde duvarlara ‘Ensar Vakfı kapatılsın’ yazısını yazan 3 TKP üyesi hakkında ‘kamu malına zarar verme’ iddiasıyla kamu davası açılmıştı.

CHP’Lİ BELEDİYE CEZALANDIRILMALARINI İSTEDİ!

CHP'li Avcılar Belediyesi ise çocuklara tecavüz skandalıyla Türkiye’ye ayağa kaldıran yandaş Ensar Vakfı’nı protesto amaçlı yazı yazan TKP üyelerinden şikayetçi oldu. Davaya katılma talebinde bulunan CHP’li belediye, TKP üyelerinin cezalandırılmasını istedi.

İstanbul Küçükçekmece’de bulunan 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davada, 3 TKP üyesine ayrı ayrı 6 bin TL para cezası verildi. Buna ek olarak, Avcılar Belediyesi avukatlarına da 200 TL ödeme yapmaları kararlaştırıldı.

TKP’LİLER KARAR İTİRAZ ETMEYE HAZIRLANIYOR

Cezaya tepki gösteren TKP üyeleri avukatları Özgür Urfa aracılığıyla karara itiraz etmeye hazırlanıyor.