Bursa’da 185 yıllık tarihi bina küle döndü

Bursa'nın İnegöl ilçesinde çıkan yangında 185 yıllık ahşap binalar küle döndü.10-01-2017 07:46

Bursa'nın İnegöl ilçesinde tarihi İshakpaşa Külliyesinin karşısındaki, üst ve alt katlarında 4 işyerinin bulunduğu 185 yıllık tarihi bina gece saatlerinde çıkan yangında küle döndü.

İnegöl'ün tarihi yerlerinden İshakpaşa Cami ve Külliyesi ile 2013 yılındaki büyük yangında alevlere teslim olan tarihi Cafer Paşa Han'ın karşısında bulunan, İshakpaşa sokak üzerindeki 185 yıllık tarihe sahip ahşap binanın ikinci katında faaliyet gösteren kafede gece saat 04.00 sıralarında yangın çıktı.

Binanın ahşap olması nedeniyle alevler biranda büyüyerek alt katlarda bulunan bisiklet tamircisi, seyahat acentesi ve çantacı işyerine de sıçradı.

Binanın bitişiğinde bulunan iki özel bankanın İnegöl Şubesi de yangın tehlikesi ile karşı karşıya kalırken, bütün araçları ile yangın bölgesine gelen Bursa Büyükşehir İtfaiyesi ekipleri yangına müdahale etti.

Zaman zaman yaşanan yıkılmalar itfaiye çalışanlarını da tehlikeye sokarken, yangın saatler sonra kontrol altına alınabildi. Söndürme çalışmaları sonunda tarihi binanın küle döndüğü ortaya çıkarken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor. (İHA)