Bülent Kayabaş hayatını kaybetti

Sanatçı Bülent Kayabaş bir süredir akciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.19-04-2017 10:07

Yeşilçam’ın ünlü yüzlerinden oyuncu Bülent Kayabaş hayatını kaybetti. Kayabaş bir süredir akciğer yetmezliği nedeniyle hastanede tedavi görüyordu.

BÜLENT KAYABAŞ KİMDİR?

Bülent Kayabaş, 25 Ağustos 1945 tarihinde Eskişehir’de doğdu. Tam adı Osman Bülent Kayabaş’dır. 1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosu’nda profesyonel olarak tiyatro oyuncusu oldu. Birçok tiyatro oyununda oynadı, televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol aldı. Seslendirmeler yaptı. Winnie The Pooh’yu 14 yıl seslendirdi.

2000 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Derviş Zaim’in üstlendiği “Filler ve Çimen” filminde Ali Sürmeli, Sanem Çelik, Haluk Bilginer, Uğur Polat ile birlikte oynadı.

Kayabaş, 2010 yılında Haldun Dormen’in, Cevat Fehmi Başkut’un ‘Buzlar Çözülmeden’ adlı romanından müzikal bir tarzda oyunlaştırdığı ‘Bir Kış Masalı’ adlı oyununda oynadı.

Bülent Kayabaş, 1981 yılında Nur Sürer ile evlendi. Kısa sürede boşandı. 2007 yılında 15 yıllık arkadaşı Selma Kepekli ile Turgutreis’te evlendi.

Ödüllü oyuncu Kayabaş son olarak 2016 yapımı 'Bir Baba Hindu' ile izleyici karşısına çıktı.