Bolu'da orman yangını

Bolu'nun Göynük ilçesinde orman yangını çıktı. Yaklaşık olarak 10 hektarlık alana etki ettiği tahmin edilen yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.03-09-2017 21:25

Yangın, akşam saatlerinde Göynük ilçesine bağlı sarı çam ormanında çıktı. Sebebi henüz belirlenemeyen yangına arazöz ve itfaiye araçları ile karadan, çevre illerde bekleyen 3 yangın söndürme helikopteri ile beraber havadan müdahale edildi. Havanın kararmasıyla beraber alandan helikopterler çekildi ve yangını söndürme çalışmaları karadan yapılan müdahale ile devam ediyor.

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan ise, yangına köylüler ve ilçe halkının da yoğun destek verdiğini söyledi. Başkan Kazan, "Yangın rüzgarında etkisi ile kısa sürede büyüdü. Yanan bölge ise sarı çam ormanı, bu bölgeyi söndürmek zor çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Yangının yaklaşık 10 hektarlık alana etki ettiğini, ancak rüzgarın etkisi ile daha da büyüdüğü söylendi. Helikopterlerin ise sabahın ilk saatlerinde yeniden yangına müdahale çalışmalarına destek vereceği belirtildi.