BES Kocaeli Şube Başkanı, SGK'daki görevinden uzaklaştırıldı!

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kocaeli Şubesi Başkanı Gülüzar Ateş, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ndeki (SGK) görevinden uzaklaştırıldı.28-12-2016 15:10
İleri Haber

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kocaeli Şubesi Başkanı Gülüzar Ateş, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ndeki (SGK) görevinden uzaklaştırıldı. Gülüzar Ateş’in görevden uzaklaştırma gerekçesi, 657 sayılı kanunun 137 ve 138. Maddeler olarak tebliğ edildi.

AÇIĞA ALINAN ÜYE SAYISI 148'E ULAŞTI

Konu hakkında açıklama yapan Gülüzar Ateş, KHK’ların, yasaları yok sayarak hukuksuz bir şekilde uygulamaya konulduğunu ifade ederek, "Keyfi bir şekilde ülkeyi yöneten anlayışın karanlığı, her geçen gün daha fazla üzerimize çökmektedir. 15 Temmuz darbe girişimine yönelik ilan edilen OHAL ile ömrü darbelerle mücadele ile geçmiş bir anlayıştan gelen sendikamıza, darbe dönemlerini mumla aratacak bir saldırı furyası başlatılmıştır. Sendikamızda görevine son verilen ve açığa alınan yönetici ve üyelerimizin sayısı 148’e ulaşmıştır" dedi.

"ARKADAŞIMIZ YALNIZ DEĞİL"

KESK Dönem Sözcüsü ve ESM Şube Başkanı Yener Çalışkan ise, görevden uzaklaştırmanın hukusuz olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Arkadaşımız 657'nin 137 ve 138. maddesine göre açığa alınıyor. Yazıda (Görevden ayrılmanızı) ifadesi yer alıyor. Vali’ye açık çağrıda bulunuyoruz, bu yazıyı yazan görevden alınmalıdır. Devlette böyle bir dil olabilir mi? Arkadaşımız yalnız değil, bu saldırılar artarak sürecek ama biz bir kişi dahi kalsak mücadelemize devam edeceğiz. Cuma günü İl SGK müdüründen randevu talep ettik, yetkililer ile görüşeceğiz. Genel merkezimizden arkadaşlarımız da gelip yanımızda olacaklar. Faşizme giden yolda mücadelemize devam edeceğiz".